CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Koşusu mu Geliyor? İşte Tetikleyici Faktörler

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin’in (BTC) fiyatı 19 Eylül’de 11.100 doları geçerken, balina faaliyetleri ve Bakkt’ın tüm zamanların en yüksek hacmi, ivmenin güçlendiğini gösteriyor.

Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Koşusu mu Geliyor? İşte Tetikleyici Faktörler 6
Bitcoin’in 4 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

CryptoQuant’tan Ki Young Ju’ya göre borsalara daha az balina BTC gönderiyor. Tarihsel olarak veriler, yüksek net değeri olan Bitcoin sahiplerinden daha az satış baskısı olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda, Bakkt’ın kurum odaklı Bitcoin vadeli işlem piyasasının günlük hacmi rekor seviyeye ulaştı. New York Borsası’nın (NYSE) ana şirketi ICE tarafından işletilen Bakkt, kurumlar için BTC işlemlerini kolaylaştırıyor.

Bitcoin balina aktivitesi ve Bakkt’ın rekor hacmi, hem balinaların hem de kurumların BTC biriktirebileceğini gösteriyor.

Piyasa iyimser bir eğilime işaret ederken Bitcoin 11.000 doları yeniden test etmeye devam ediyor

Balinalar ve kurumlar, ticaretlerinin boyutları nedeniyle Bitcoin fiyatı üzerinde muazzam bir etkiye sahip. Bitcoin’i iki yıl tutuktan sonra 12.000 doların üzerinde satan bir balina yaklaşık 9.000 BTC’ye sahipti. BTC’nin şu anki piyasa fiyatı 11.070 dolar; yani sattığı miktar yaklaşık 100 milyon dolar ediyor.

Cointelegraph haberine göre büyük satış siparişlerinin riskinin azaldığı düşünüldüğünde, balinaların BTC satma iştahının azalması olumlu bir faktördür. Ki şunları söyledi:

“Borsa Balina Oranı yılın en düşük seviyesine ulaştı – borsalar ne kadar az hareket ederse, o kadar az dump olur ve BTC fiyatı yükselir.”

CryptoQuant’ın bahsettiği veriler, borsalardaki Bitcoin balinalarının geniş bir rezervidir. Cari fiyatlarla satış yapan bazı balinalar olsa da veriler; balinaların çoğunun 11.000 dolardan satmayı tercih etmediğini gösteriyor.

Balinaların iyimser faaliyeti, Bakkt’ta Bitcoin için yükselen kurumsal talepteki açık bir artış ile çakışıyor.

Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Koşusu mu Geliyor? İşte Tetikleyici Faktörler 7
Borsalardaki Bitcoin balina aktivitesi. Kaynak: CryptoQuant

Arcane Research ve Skew’a göre Bakkt 15 Eylül’de tüm zamanların en yüksek günlük hacmine ulaştı. MicroStrategy’nin 175 milyon dolar değerindeki ek BTC satın alımının yalnızca 24 saat sonrasında gerçekleşti.

Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem piyasası hacmindeki artışının zamanlaması, MicroStrategy’nin toplu alımını yakından takip ettiği için kayda değer.

Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Koşusu mu Geliyor? İşte Tetikleyici Faktörler 8
Bakkt Bitcoin vadeli işlemlerinin hacmi. Kaynak: Skew

Verilere dayanarak, bazı kurumların MicroStrategy’nin yüksek profilli yatırımından sonra BTC aldığı yönünde iddialar ortalıkta dolanmaya başladı. Arcane Research’teki analistler şunları yazdı:

“Yine, yükselen trendle birlikte dünün hacmi kurumsal odaklı Bitcoin vadeli işlem platformunda daha da yükseldi.”

Bakkt’ın rekor bir hacim gördükten ve borsalardaki balina aktivitesinin düşmesinden dört gün sonra BTC 10.800 dolardan 11.100 dolara yükseldi.

Yakın vadede sırada ne var?

Bazı traderlar, kurulardan ve balinaların birikimi üzerine, kâr getiren bir rallinin gerçekleşebileceğini söylüyor. Son aylarda, merkezi olmayan finans (DeFi) piyasası, Bitcoin ve Ether (ETH) gibi büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. DeFi token’larının güçlü performanslarının ardından, yatırımcılar karlarını BTC ve stablecoin’lere geri döndürüyor olabilir.

“Light” olarak tanınan bir trader şunları söyledi:

“Geçen hafta tüm ETH ve altcoin’lerimi sattım. BTC ve fiat’a çevirdim. Şu an neredeyse herkes Bitcoin’e az, DeFi’a aşırı maruz kalıyor. Herkes geminin bir tarafında toplanmış durumda.”

Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Koşusu mu Geliyor? İşte Tetikleyici Faktörler 9
Bitcoin’in hakimiyet endeksi. Kaynak: CoinMarketCap

Cointelegraph haberine göre şu anki trend devam ederse, DeFi token’ları yakın vadede BTC’ye karşı düşük performans göstermeye devam edebilir. En azından öngörülebilir gelecekte bu, hakimiyet endeksi son aylarda yıllık en düşük seviyelere inen BTC’nin yükselişini güçlendirebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

“Ethereum ve Bitcoin Cash fiat para, kripto para değil”: Adam Back

Coin Ajans

Willy Woo: Twitter CEO’su Bitcoin’e 10 Milyar Dolar Yatırabilir!

Milyar Dolarlık Şirket: Devasa Bir Servet Transferi Bitcoin ve Altcoin’leri Uçurabilir!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası