CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Yine Boğa Tuzağı mı? İşte Analistlerin Öngörüleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin’de yine bir boğa tuzağı mı var? Bitcoin fiyatı 13 Mart’ta düştüğünden beri hızla artıyor. Yazım sırasında BTC, aşağıda bahsedilen 3.760 $’lık 2020’nin en düşük seviyesinden % 94 artışla işlem görüyor.

Büyük artışa rağmen, herkes BTC’nin zaten bir dibe ulaştığına ikna olmamış durumda. Böyle bir kişi 2017’den bu yana fiyat hareketini gösteren bir Bitcoin grafiğini vurgulayan kripto para tüccarı @CryptoCapo_.

Grafikle ilgili olarak Capo, hızlı bir düşüşle takip edilen büyük yukarı doğru hareketler gösteren sekiz ayrı zaman periyodunu ana hatlarıyla belirtiyor. Bu nedenle, mevcut rallinin benzer bir çöküşle sona ereceğini öne sürüyor.

Bitcoin’de Yine Boğa Tuzağı mı? İşte Analistlerin Öngörüleri 3

Bitcoin Boğa Tuzağı

İlk üç yukarı yönlü hareket, Şubat, Nisan ve Temmuz 2018’de ortaya çıkıyor.

Her birinde mevcut olan birkaç özellik bulunuyor:

Yukarı hareketler 50° ‘den daha dik bir eğime sahip.

Düşüş öncesi en yüksek üst Bollinger Bandının (BB) dışında meydana geliyor.

Hareketler, kırıldıktan sonra % 100 geri çekildi.

Ayrıca, Nisan ve Haziran aylarında gerçekleşen hamlelerde en yüksek değer 200 günlük hareketli ortalamaya (MA) denk geldi, ancak Şubat ayında başlayan hareket için durum böyle değildi.

Bitcoin 2018 Movement

2018’den Günümüze

2019’un başından bu yana, Temmuz ve Ekim 2019 ve Ocak ve Mart 2020’de oluşan dört benzer desen daha bulunuyor.

Ocak ayındaki hareket diğerlerine tamamen benzemiyor. Eğimi önemli ölçüde 50’den az ve fiyat asla üst BB’nin üzerine çıkmadı.

Bununla birlikte, diğer üç hareket benzer özellikleri paylaştı. En önemlisi üst BB’nin üzerinde ulaşılan aşırı dik eğimler ve son yükseklikler söz konusu. Mevcut yukarı yönlü hareket % 5 daha fazla artmaya devam ederse, fiyat bir kez daha üst BB’nin üzerine yerleştirilecek ve 200 günlük MA’yı direnç olarak doğrulayacak. Önceki bölümde gördüğümüz üzere, bu önceki hamlelerin çoğunda en yüksek nokta oldu.

Bitcoin Bollinger Band Movement

Sonuç olarak, 13 Mart’ta başlayan mevcut yukarı yönlü hareket, büyük düşüşlerle sona eren önceki boğa tuzaklarıyla birkaç benzerlik taşıyor. BTC’nin bir zirveye ulaşması için en uygun yer 7.900 $ civarında olacak ve bu da 200 günlük MA’nın direnç olarak doğrulanması olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Global Macro Investor raporundan akılalmaz Bitcoin ve altın tahmini!

Goldman Sachs’ten şaşırtan kripto para raporu: Ultra zengin aileler… TAKİP ET

Coinajans.com

Başarılı Analist, Teknik Verilerle Bitcoin’in Görebileceği Seviyeleri Sıraladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası