CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de yükseliş işaretleri artıyor! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_binance”

Blockchain analiz firması Glassnode tarafından paylaşılan bir grafik, Bitcoin’de yükseliş işaretlerine bir yenisini daha ekledi!

Bitcoin’de yükseliş sinyalleri!

Glassnode grafiğine göre, Bitcoin-Stablecoin Arz Oranı düştü, hatta 2020’deki büyük düşüş döneminden daha da düşük seviyelere ulaştı!

Veriler, BSSR (Bitcoin Stablecoin Supply Ratio- BTC/stabilcoin arz oranı)’nin ilk kez bu kadar düşük bir seviyeyi gördüğünü ortaya koyuyor. Tecrübeli bir kripto analisti ise, bunu Bitcoin’de yükseliş işareti olarak yorumluyor.

 

Bitcoin'de yükseliş işaretleri artıyor!

Moskovski Capital’in CIO’su Lex Moskovski, BSSR’nin büyük bir düşüş kaydettiğini gösteren Glassnode grafiğini paylaştı.

BTC/SSR, dolaşımdaki BTC arzı ile Bitcoin’e akan stabilcoin arzı arasındaki orandır. Ve stablecoinlerin potansiyel Bitcoin alım gücünü ifade eder.

Bitcoin fiyatının son zamanlarda düşmesi de borsalardaki stablecoin sahiplerinin daha fazla Bitcoin satın almasına olanak sağlıyor.

Glassnode grafiğine göre, bu metrik rekor bir düşüş gösterdi. Bu da stablecoin sahiplerinin Bitcoin satın alma gücünün arttığı anlamına geliyor.

Moskovski, bunu bir yükseliş faktörü olarak açıklıyor ve Bitcoin’e akmaya başlayacak fonlara işaret ediyor. Çünkü SSR keskin bir düşüş gösterdiğinde, mevcut stabilcoin arzı, Bitcoin satın almak için daha fazla alım gücüne sahip olacak.

Nitekim, Bitcoin’de bir pozisyon açabilmek, “alım gücü” olarak ifade edilir. Dolayısıyla mevcut durumda bu alım gücü yüksek, yani stablecoin sahipleri daha fazla miktarda Bitcoin satın alabiliyor.

koinmedya_telegram_coinsignal

Son zamanlarda borsalardaki artan USDT rezervleri de bunu destekliyor; stablecoinlerin Bitcoin satın almak için hazır beklediğini gösteriyor.

Tether sahipleri Bitcoin satın almaya mı hazırlanıyor?

Tether’ın piyasa değeri, şu sıralar 60 milyar doları aştı. Bitcoin ve kripto paralar kan kaybederken, piyasa değerine göre dünyanın en büyük stabil coini olan Tether (USDT), büyümeye devam ederek yeni bir rekor daha kırdı.

Bitcoin'de yükseliş işaretleri artıyor!

Tether’in piyasa değeri tarihte ilk kez 60 milyar dolar seviyesine ulaştı. Tether Transparency verilerine göre, USDT piyasalarının değeri şu anda 60.4 milyar dolar. Bu da bir yıl önceki değerine kıyasla %580 oranında bir artış anlamına geliyor.

Bu rekor, Tether Hazine’nin piyasaya yeni tokenler sürmesinin ardından geldi. Whale Alert’in verilerine göre, son 30 günde Tether, en az 6 milyar yeni USDT tokeni bastı. Tether, bu büyümenin en önemli sebebinin kurumsal şirketlerden gelen talep olduğunu belirtirken, tüm bu veriler, Bitcoin fiyatı için yeni bir yükseliş döneminin başlangıcı olarak yorumlanıyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin ve XRP Balinaları Hareket Halinde: İşte Milyonlarca Dolarlık Transferler!

2017’de Görülen Sinyal Tekrar Belirdi: Bitcoin İçin Durum Bu Sefer Farklı mı?

20’nin Üzerinde Tahmini Doğru Çıktı! İşte Yeni Bitcoin Tahmini ve Kritik Seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası