CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Yükseliş Mi Geliyor? İşte Tüm Endişeleri Dağıtacak BTC Tahmini

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin geçen hafta yatırımcılarını üzecek şekilde düşmeye başladı. 10.000 doların üzerinde seyreden BTC yaklaşık %20’lik bir düzeltme ile bütün önemli destek noktalarını kırarak 8.450 dolar seviyesine kadar geriledi. Düşüş ile başlayan karamsar tablo bir kara bulut gibi kripto piyasasının üzerine çöktü. Bazı analistler bu düzeltmenin daha derin dalışlara sebep olacağını düşünürken bazı analistler ise BTC’nin çok kısa sürede toparlanıp %100’ün üzerinde bir ralli göreceğini, hatta en yüksek seviyesi olan 20.000 doları vuracağını söylüyor. Bu tahminler hakkında daha da ilginç olan şey, birkaç trader’ın mevcut durumu BTC’nin 2014-2015’te gerçekleştirdiği boğa koşusuna çok benzeterek yükselişin kısa sürede gerçekleşeceğini düşünüyor olmasıdır.

Bitcoin gelecek aylarda gerçekten
18.000 dolar vurabilir mi?

Geçtiğimiz haftaki ciddi düzeltme nedeniyle şu anda kripto endüstrisinin etrafında oluşan korkuya rağmen, kripto para analisti Polar Hunt, kısa süre önce aşağıdaki analizini Twitter üzerinden paylaştı. 2014-2016 yıllarındaki piyasa yapısı ile mevcut fiyat yapısını karşılaştırmaya çalışan analiz, Bitcoin’in halihazırda bir önceki piyasa döngüsüne göre “iyi bir konumda olduğunu” gösteriyor.

Polar Hunt’un grafiğine göre, önceki piyasa döngüsünü T’ye kadar takip
eden BTC’nin, Mayıs 2020’deki gerçekleşecek halving etkinliğiyle 18.000 dolara
yükselmesi bekleniyor. Bu tahmin aşırı iyimser görünse de yukarıdaki grafik
önceki piyasa döngüsü ile ürkütücü benzerlikleri gösteriyor. Polar Hunt’ın
önerdiği bu benzerlikler yükseliş argümanına güven aşılıyor.

Bitcoin’in halving etkisiyle yeni zirveler belirleyeceğine inanan
analistler var

Polar Hunt, önümüzdeki aylarda Bitcoin’in 18.000 dolara yaklaşacağını öne süren tek analist değil. İki hafta önce yayınlanan bir röportajda CNBC’ye konuşan Galaxy Digital’in CEO’su ve Goldman Sachs’ın eski ortağı olan Mike Novogratz, Bitcoin’in halving’ten sonra 20 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini iddia etti. Her ne kadar bu röportajda iddiasını destekleyecek bir argüman sunmasa da Mike Novogratz, yaklaşan halving ile kurumsal yatırımcıları, Bitcoin yükselişi için katalizör gördüğünü daha önceden belirtmişti.

“İşte Mart’ta Bitcoin ve Altcoin’lerin Fiyatını Etkileyebilecek 5 Kritik Gelişme” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Yeni Nesil Kripto Para Türev Platformu Bybit ile Tanışın!

Coin Ajans

Bitcoin 16 Bin Doları Geçerken Ethereum Neden Düşüyor?

Ünlü Rapçi FBI Tarafından Bitcoin’le Para Aklama Suçuyla Tutuklandı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası