CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

“Bitcoin’deki düşüşün nedeni belli oldu” TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Norveç Merkez Bankası Norges Bank’ın Başkanı Oysetin Olsen Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Olsen’in açıklamalarının ardından Bitcoin değer kaybetti.

“Bitcoin’deki düşüşün nedeni belli oldu”

Norveç Merkez Bankası Norges Bank’ın Başkanı Oysetin Olsen Bitcoin ile ilgili açıklamalarda buludu. Merkez Bakası Başkanı kripto paraların maliyetli ve istikrarsız olduğunu söyledi. Olsen’in açıklamalarından sonra Bitcoin değer kaybetti.

Bilindiği gibi Norveç dünyanın en az nakit para kullanan ülkesi. Bu durumda dijital paralara yönelim oldukça fazla. Ancak Olsen insanların alternatif olarak Bitcoin’e yönelmemesi gerektiğini ifade etti. Olsen’in açıklamalarından sonra Bitcoin yaklaşık %7 değer kaybederek 54.000 doların altına indi.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Son zamanlarda merkez bankası başkanları dijital paralar konusunda sıkça açıklamalarda bulunuyor. Olsen kripto paraların devlet tarafından kontrol edilen resmi paraların yerine kullanılmasının akıl almaz olduğunu belirtti.

Merkez bankalarının yarattığı para birimlerinin temel amacının istikrarı korumak olduğunu vurgulayan Olsen, Bitcoin’nin bunu sağlayamayacağını çünkü maliyetli ve istikrarsız olduğunu ekledi.

Öte yandan Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke, merkez bankalarının karşılaştıkları sorunlar karşısında oluşabilecek risklerden korunmak için en iyi yatırımın kripto paralar olduğunu düşündüğünü söyleyerek kripto para yatırımı yapmıştı. Rokke’nin sahibi olduğu şirket Seetee adında yeni bir iştirak kurarak Bitcoin sektörüne girmeyi hedefliyor.

“sportsbet”

Seetee’ye göre Bitcoin riskler barındırsa da yeni bir parasal sistemin oluşmasına öncülük ediyor olabilir. Rokke ise Bitcoin’in milyonlarca dolar değerine ulaşmasını imkansız görmüyor.

Bitcoin ve resmi dijital paralar konusunda merkez bankası başkanlarının açıklamalarına bakarsak resmi dijital paraların sisteme dahil edilmesinin hızlanacağını öngörebiliriz.

Kaynak

Bitcoin yorum: Bitcoin yükselmeye devam edecek!

Alman bankacılık devi Deutsche Bank, ödeme sisteminin geleceğiyle ilgili hazırladığı yeni raporda, son zamanlarda büyük spekülasyonlara maruz kalan Bitcoin’in aşırı volatil fiyat hareketlerinin devam edeceğini iddia ediyor.

Deutsche Bank analistlerine göre; Bitcoin için 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerine çıkmak, yakın vadede burada kalacağına dair önemli bir kanıt!

bitcoin yorum

“Kısa vadede, Bitcoin burada kalacak ve değeri aşırı volatil olmaya devam edecek … Bitcoin’deki işlem faaliyetlerinin %30’undan daha azının mal ve hizmetler karşılığında yapılan ödeme ile ilgili olduğunu, geri kalanın ise büyük ölçüde finansal yatırımlar olduğunu tahmin ediyoruz.”

Rapor, özellikle Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından gördüğü kabule dayanarak, bu saatten sonra fiyatının da burda durmasının mümkün olmadığını söylüyor.

“2017’nin başında Bitcoin fiyatı 1.000 doların altındaydı. Aynı yılın Aralık ayında Bitcoin yaklaşık 20.000$’a ulaştı. Sonra keskin bir düşüş geldi ve Şubat 2018’de fiyat 7.000 dolara düştü. Sadece bir yıl içinde fiyatlar (Mart 2020’de) 4.900 dolardan 60.000 dolara yükseldi. Bitcoin’e yönelik talebi artıran en önemli faktörlerden biri, hedge fonlarının ve diğer kurumsal yatırımcıların piyasaya girişiydi. “

Rapora göre ayrıca Y kuşağının kripto ilgisi, Bitcoin’in benimsenmesinde kritik bir eşiğin aşılmasını tetikleyebilecek ana faktör olarak kabul ediliyor.

Z kuşağı Bitcoin ve kripto paralar

“Bitcoin, gelecek nesiller tarafından kitlesel olarak benimsenebilir. Anketlerimize göre, yaşlı insanların kripto para birimleri hakkında korkuları var ve bu paraları anlamakta güçlük çekiyorlar. Hatta patlamaya hazır finansal balonlara (dotcom örneğinde olduğu gibi) neden olduklarına inanıyorlar ve bunları düşük likiditeli finansal araçlar olarak görüyorlar. Dahası anketlerde bu kişilerin üçte birinin kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yok ve %40’ı sadece kısmi bir bilgiye sahip.

Buna karşılık; ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Güney Kore’de 4.700’den fazla kişiyle yaptığımız özel anketimize göre, Y kuşağının yaklaşık üçte biri kripto para birimlerinin nakit ve kredi/banka kartlarının yerini alacağına inanıyor.”

Kaynak

26 Mart Bitcoin için kritik bir tarih olabilir! (19 Mart 2021)

Son zamanlarda Bitcoin fiyatında dalgalanmalar oluyor. Bu dalgalanmalar 26 mart tarihinde bitebilir. Bu tarihten sonra yeni bir dip ya da zirve görebiliriz.

Son zamanlarda Bitcoin’in fiyat hareketleri kafaları karıştırıyor. Bunun temel nedeni Bitcoin ile ilgili boğaları ya da ayıları işaret eden bir yönün olmaması.

Satış baskısı BTC’yi 55.000 dolar seviyesine kadar düşürdü. Şu anda 57.800 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasada oynaklık devam ederken kilit bir fiyat aralığının aşılması ay sonunda meydana gelebilir. Ay sonun önemli olması açık pozisyonlar ile ilgili.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haber ve son dakika gelişmeleri

26 Mart’ta 100.400 BTC değerinde sözleşmenin vadesi dolacak. Sözleşme vadelerinin dolacağı tarihlerde Bitcoin fiyatlarında önemli değişiklikler olabildiğini görüyoruz.

“daisyturkiye”

Aşağıdaki grafik, daha önceki iki üç aylık vade bitiminden sonra kaydedilen büyümeyi göstermektedir. Örneğin 25 Eylül 2020’de Bitcoin’in o tarihe kadar gördüğü en yüksek seviye olan 20.000 doları aşmasının başlangıcı olarak görülüyor. 25 Aralık sözleşmelerinin sona ermesinden sonra ise Bitcoin yeniden bir yükseliş trendine girerek 50.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin yorum

26 Mart 2021’de BTC Opsiyonlarındaki vadesi dolacak sözleşmeler diğer tarihlerden çok daha fazla.  Alım satım opsiyonları yatırımcılara vade tarihinden önce işlem yapma imkanı veriyor. Yatırımcıların razı olmadıkları fiyat seviyelerinden işlem yapma zorunluluğu bulunmuyor. Bu nedenle tüm açık pozisyonlar işlem görmeyebilir.

Bitcoin yorum
bybt.com

Vadenin dolmasına 10 günden daha az bir süre kaldı. Bu süre içerisinde keskin fiyat hareketlerinin olması beklenmemeli. Piyasanın tekrar öncekiler kadar basit bir yükseliş göstermeyebileceğini de belirtmek gerekir. Fiyat hareketleri herhangi bir yönde olabilir ve kısa vadede yeni bir dip veya yeni bir zirveye tanık olabiliriz.

Kaynak

Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yakın vadede ciddi bir endişeye işaret ediyor. Bu endeks, hala 100 üzerinden 90’da yer alarak, piyasada “aşırı açgözlülük” olduğunu gösteriyor. Bu da düşüş riskin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için en kritik seviye neresi?

Şu an Bitcoin için en önemli seviye 50K seviyesi. Bu destek korunduğu sürece daralmadan bahsedemeyiz.

Bitcoin fiyatı yükselir mi?

Bitcoin’in, yeni bir ralli başlatması için $60K’yı tekrardan kırması gerekiyor.

Bitcoin neden bu kadar değerli?

Bitcoin, blockchain teknolojisi üzerine inşa edildi. Bir dizi ilkler ve özellikler ile kullanıcıya dahice bir para birimi sunuyor. Bitcoin, internet üzerinden para transferi için verimli ve şeffaf bir yol sunuyor. Merkezsiz bir ağ tarafından kontrol ediliyor ve böylece merkez bankası tarafından kontrol edilen fiat paraya bir alternatif sunuyor.

ATM nedir?

ATM (At the Money), bir opsiyonun kullanım fiyatının, varlığın cari piyasa fiyatı ile aynı olduğu durumu ifade eder. Eğer bir X varlığı, 11 dolardan işlem görüyorsa, X’in hem satış hem de alış opsiyonu ATM’de dir.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ünlü CEO’dan Sansasyonel Bitcoin, Ethereum ve Dolar Tahmini

Coin Ajans

Tether, Omni’nin yeni sürümünün geliştirilmesini finanse etti

Coin Ajans

ABD – Çin Arasında Ticaret Savaşı 2.0 Yükselirken Bitcoin Kritik 9.000 Dolar Seviyesini Test Ediyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası