CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’e Kurumsal Yatırımcı Akını Sürüyor: Bu Şirket BTC Varlığını 3,6 Milyon Dolara Çıkarıyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Netcoins ve Blockchain Intelligence Group’un ana şirketi, uzun vadeli varlıklarına 40 Bitcoin daha ekledi.

Kanadalı kripto komisyonculuğu Netcoins ve Blockchain Intelligence Group’un sahibi BIGG Digital Assets, uzun vadeli birikimlerine 40 Bitcoin (BTC) daha eklediğini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan duyuruda, “BIGG, Bitcoin’in geleceğine, değer saklama kapasitesine ve gelecekteki değerleme potansiyeline güçlü bir şekilde inanıyor” vurgusu yapıldı.

BIGG, bu alımı yaparken Bitcoin’lere yaklaşık 777.300 dolar ödedi.

Son Alımlarla Bitcoin Sayısı

Halihazırda sahip olunan kripto rezervleriyle birleştiğinde bu son alımlar şirketin toplam Bitcoin’i 189,5 adede çıkmış durumda. Rakamsal karşılığı ise 3,6 milyon dolara.

BIGG CEO’su Mark Binns konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şirketin 2015 yılında BTC biriktirmeye başladığını ve bugün gelinen noktada Bitcoin’in etkili fiyat takdiri potansiyelinin her zamankinden daha güçlü olduğuna inandıklarını vurguladı.

Kurumsal Katılım

Kurumsal katılım ve ana akım benimseme gibi faktörlerin muhtemelen Bitcoin fiyatını yükseltmeye devam edeceğini de sözlerine ekleyen Binns ayrıca BIGG’nin BTC sahipliğinin kendi kendini finanse eden varlıklar olarak hareket etmesini beklediğini söyledi.

Fidelity Digital Assets’teki bir yönetici, geçtiğimiz günlerde 2020 yılında kripto para alanı “dönüm noktası” yaşadığı için bu yılın Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenme yılı olduğunu belirtti.

Bu arada, halihazırda halka açık şirketler arasında en büyük Bitcoin varlığına sahip şirket olan MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için 400 milyon dolar değerinde menkul kıymet satmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin’in Boğa Piyasasında Olduğunu Açıklayan 3 Neden

Coin Ajans

Silk Road ile Bağlantılı 1 Milyar Dolarlık Bitcoin 5 Yıl Sonra Harekete Geçti

Bitcoin enerji değeri şiddetli yükselişi haber veriyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası