CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoine moon yaptıracak 4 önemli işaret TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin 9 bin dolar sınırında gidip geliyor. Kimi analistlere göre ciddi bir düzeltme geliyor kimi analistlere göre Bitcoine moon yaptıracak gelişmeler beliriyor.


Bitcoine moon yaptıracak gelişmeler

Bitcoin fiyatları 9,500 ve 9,000 dolar arasında sıkışmaya devam ediyor. Fiyatlar sıkıştıkça ve volatilite düştükçe BTC’de yüksek dalgalanma beklentisi artıyor. Bitcoin’in bir sonraki hareketi pozitif yönde mi yoksa negatif yönde mi gelişecek? Ünlü analist Michael van de Poppe bu soruya pozitif yönde cevap veriyor. Poppe’ye göre Bitcoin fiyatlarında artış için 4 gösterge beliriyor:

  • Fiyatlar 100 ve 200 dönemlik hareketli (MA) ortalama seviyesinin üstünde hareket ediyor.
  • Yoğun Bitcoin birikimi devam ediyor.
  • Bitcoin işlem hacmi düşüyor. Poppe bu düşüşü büyük hareketinin habercisi olarak görüyor.
  • Tüm minimum noktaları birleştirdiğimizde kısıtlı bir volatilite karşımıza çıkıyor. Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi daha olası gözüküyor.

Bitcoine moon Bitcoine moon yaptıracak 4 önemli işaret

Yukarıdaki grafikte BTC fiyatları, 100 MA (turuncu) ve 200 MA (mavi) üzerinde işlem görüyor. Ayrıca 100 MA, 200 MA’nın üstünde hareket ediyor. Bu göstergeyi Poppe, Bitcoin için yükseliş trendinin göstergesi olarak görüyor.

koinmedya_brave

Glassnode’nin son paylaştığı rapor Poppe’nin Bitcoin birikimi artıyor savını destekliyor. İçerisinde 0.1 BTC’den fazla Bitcoin olan adres sayısı tarihi bir rekora imza attı. Artık daha çok insanın Bitcoin’i var.

Crypto Quant tarafından hazırlanan analiz Bitcoin’in birikim aşamasında olduğunu destekliyor. Rapor 2015 yılından beri Bitcoin verilerini analiz ediyor. Analizde borsaların Bitcoin rezervlerinin 30 ve 90 günlük hareketli ortalama boşlukları hesaplanıyor (aşağıdaki şekilde pembe grafik). Crypto Quant, söz konusu grafiğin sıfır ya da negatif bölgeye düşmesinin Bitcoin’in birikim fazında olduğu yönde okuyor.

Bitcoine moon Bitcoine moon yaptıracak 4 önemli işaret

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 9,150 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa büyüklüğü ise 168.7 milyar dolar. Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti ise % 62.1 düzeyinde. Bitcoin hakimiyet oranı halving’den sonra düşüş trendinde.

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

FED Mart ayı boyunca repo hacmini günlük $1 trilyonda tutacak

Coin Ajans

Ethereum’da endişelendiren işlem: Çeteye ait 800,000 ETH harekete geçti

Güney Afrika kripto kullanımını sınırlamayı planlıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası