CoinAjans.com
Bitcoin

Bitcoin’i Hani Sadece Suçlular Kullanıyorlardı?

bitcoin haberleri coinajans.com

Chainalysis geçtiğimiz yılki kripto para kullanımıyla ilgili kapsamlı bir araştırma yaptı. Şirketin araştırmalarına göre kripto para işlemlerinin çok küçük bir kısmı suçlular tarafından yapılıyor.

İddialar Abartılı Çıktı

Günümüzde bazı devlet yetkilileri Bitcoin gibi kripto paraların sadece yasa dışı amaçlarla kullanıldığını söylüyorlar. Bunun bir örneğini kısa süre önce Finlandiya Gümrükler Genel Müdürü’nün açıklamalarında görmüştük. Kendisi Bitcoin’in genelde yasa dışı amaçlarla kullanıldığını söylemişti.

Chainalysis tarafından yapılan araştırma ise bu iddiaların abartılı olduğunu gösteriyor. Bu araştırmaya göre geçen yılki kripto para işlemlerinin toplam değeri 1 trilyon dolardan fazlaydı. Bu işlemlerin ise sadece yüzde 1’lik kısmı suçlular tarafından yapıldı.

Bitcoin’i Hani Sadece Suçlular Kullanıyorlardı? 2

Kaynak: Chainalysis

Borsalar Daha Güvenli

Kripto para işlemleriyle ilgili yapılan çeşitli araştırmalar gösteriyor ki suçlular kripto paraları aklamak için borsaları kullanıyorlar.

Chainalysis tarafından yapılan araştırmaya göre kripto para borsaları da artık eskisine kıyasla daha güvenliler. Kripto para sektörü büyüdükçe borsalar da büyüyor ve böylece işlemler daha yakından takip ediliyor, böylece yasa dışı işlemlerin önüne geçilmiş oluyor.

Ayrıca borsalar hack saldırılarına karşı da eskisine kıyasla daha dayanıklı durumdalar. Günümüzde hala borsalara hack saldırısı düzenlendiği yönünde haberler alıyoruz ancak Chainalysis’in verilerine göre borsaların genel güvenlik düzeyinde kayda değer bir artış var.

İlgili Haberler

Bitcoin Beklenen Performansı Gösteremedi

Coin Ajans

Bitcoin fiyat tahmini: Bloomberg’ten iddialı tahmin TAKİP ET

Coinajans.com

Ünlü Milyarder, Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası