CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in 11.000 Dolardan Geri Gelmesi Bir Boğa Tuzağı mı?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – 3 temel gösterge, Bitcoin’in 11.000 dolar seviyesindeki rallisinin başarısız olduğuna işaret etti.

Traderlar, Bitcoin (BTC) temel dirençlere yaklaştığı için genellikle şüpheci davranıyor. Her ralli teknik göstergeleri aşırı alım seviyelerine kaydırmaz, ancak genellikle nötrden yükselişe geçebilecek hacim ve vadeli işlem sözleşmelerinde bir miktar artış söz konusu. Türev piyasaları özellikle kaldıraç nedeniyle trend değişikliklerine duyarlıdır.

Dünkü 10.960 $ kapanışla sonuçlanan en son fiyat hareketini inceleyelim.

Bitcoin’in 11.000 Dolardan Geri Gelmesi Bir Boğa Tuzağı mı? 6

% 8’lik ralli sırasında son üç gündür pek direnç gösterilmediğine dikkat etmek gerekiyor. 11.000 dolar seviyesi, dirençten çok psikolojik bir engel gibi görünüyor, ancak şu anda traderların son fiyat toparlanmasından sonra kendilerinden emin olduklarına dair hiçbir sinyal bulunmuyor.

Son üç gündeki fiyat artışı göz önüne alındığında, türev göstergeleri ve en büyük traderların net short / long oranının buna göre değişmesi gerekirdi. Bu nedenle, başlamak için en iyi yer BTC vadeli işlem faaliyetlerine bakmaktır.

Bitcoin’in Fonlama Oranı Biraz Düşmeye Devam Ediyor

Alıcılardan gelen herhangi bir iyimserlik, vadeli işlem sözleşmeleri fonlama oranına yansıtılmalı. Ters takas olarak da bilinen bu sürekli vadeli işlem sözleşmelerinde, marj kullanımı için yerleşik bir ücret vardır.

Çoğu borsada, finansman oranları genellikle her 8 saatte bir değiştirilir. Alıcılar satıcılardan daha fazla kaldıraç kullanıyorsa fonlama oranı pozitif olacaktır; dolayısıyla alıcılar ödeyenlerdir. Bunun tersi, vadeli işlemlerde sözleşme satıcıları (short) daha fazla marj talep ettiğinde ortaya çıkar.

Her boğa koşusu pozitif bir finansman oranına yol açmaz. Bununla birlikte, finansmanın olumsuz olduğu dönemlerde olumlu hareketlerin olması çok alışılmadık bir durumdur.

Boğa koşusu sırasında ek pozisyon oluşturulmasa bile, short odaklı satıcıların tasfiyesi fonlama oranının yükselmesine neden olacaktır. Buna, kaldıraçlı short pozisyonlara olan talebin azalması neden olur, ancak genellikle alıcılar long pozisyonlar ekleyerek eşlik eder.

Bitcoin’in 11.000 Dolardan Geri Gelmesi Bir Boğa Tuzağı mı? 7

Yukarıdaki veriler kısa bir iyimserlik anını gösteriyor, çünkü fonlama oranı 2 Eylül’de 11 bin doların altına düşmeden önce pozitif dönüyor. O zamandan beri, gösterge negatife döndü ve yükseliş göstergesi yok.

8 saatlik ücretler için % -0,05 ile % + 0,05 arasındaki değişimler oldukça normal kabul edilir ve bu nedenle tarafsız bir gösterge olarak kabul edilir. Bu, haftada % -1 ila + % 1’e eşit durumda

Alım Satım Duyarlılığında Cansız Hacim Ağırlıkları

Hacim, kişinin teknik veya temel analiz yapıp yapmadığına bakılmaksızın tartışılmaz tek göstergedir. Büyük bir ticari faaliyet tarafından desteklenmeyen herhangi bir önemli hareket, traderların ve analistlerin kafasında şüpheli hale geliyor.

Bitcoin’in 11.000 Dolardan Geri Gelmesi Bir Boğa Tuzağı mı? 8

Messari’den gelen veriler, düzeltilmiş toplu hacmin 15 ve 16 Eylül için 2.15 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Önceki 7 günlük ortalamanın % 13 üzerinde olmasına rağmen, son iki ayda görülen 3 milyar dolarlık zirve seviyesinin hala çok altında bulunuyor

Bu, bir hafta önce başlayan BTC rallisinin, 12.000 $ ‘a devam etmek için güç kazanmaktan ziyade, azaldığını gösteren bir başka işarettir.

Binance, en iyi yatırımcıların Long-Short net konumlandırması hakkında veri sağlar. Bu, profesyonel traderların yükselişe mi yoksa düşüşe mi eğildiğini belirlemek için mükemmel bir göstergedir.

OKEx, en iyi yatırımcıların hissiyatını ölçen biraz farklı bir göstergeye sahip. Metodolojilerdeki farklılık göz önüne alındığında, mutlak sayılar yerine her bir indeksteki değişiklikler izlenmeli.

Bitcoin’in 11.000 Dolardan Geri Gelmesi Bir Boğa Tuzağı mı? 9

Binance vadeli işlemlerinin en iyi yatırımcıları net long pozisyonunda devam ediyor, ancak mevcut 1.12 oranı 25 Temmuz’dan bu yana kaydedilen en düşük rakam (8 hafta önce). OKEx’in en önemli yatırımcı duyarlılığı metriğinde de benzer bir eğilim gösteriliyor ve 3 Eylül’de 1,18 zirvesinden 0,80’e geriledi.

Bu göstergeler, daha önce tartışılan hacim ve fonlama oranı analizini güçlendiriyor ve 10.000 $ ‘ın altındaki son BTC toparlanmasının arkasındaki güç eksikliğini gösteriyor. Ayrıca, bu göstergelerin hiçbirinden kesinlikle hiçbir düşüş sinyali olmadığını belirtmekte fayda var. Bunun yerine, piyasa, traderların ya hafif bir güvensizlik içinde olduklarını ya da sadece mevcut seviyelere katılmakla ilgisiz olduklarını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Netflix’in Popüler Dizisinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bu Altcoin’lere Yer Verildi!

Coin Ajans

Bitcoin onay mekanizması hızlanıyor – Süre %20 kısaldı

Coin Ajans

Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası