CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in 2020’de tüm zamanlar rekorunu kırma ihtimali yüzde kaç?

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin türev pazarını izleyen analitik şirketi Skew tarafından sağlanan verilere göre BTC’nin 2020 sonuna dek tüm zamanlar rekorunu kırarak 20 bin doları aşma ihtimali sadece %4.

Bitcoin yüzde 96 ihtimalle bu yıl ATH yapamayacak

Bitcoin son birkaç gündür 6 bin dolar seviyesinde seyrediyor. Bazı analistler koronavirüs pandemisinin sürdüğü şu günlerde iyimser kalırken, amiral gemisi kripto para biriminin 2020 yılına kadar yeni bir ATH kaydetmeme şansı %96 olarak belirtiliyor.

Bir Bitcoin opsiyonu, yatırımcılara belirli bir fiyata ve belirli bir tarihte BTC satın alma veya satma zorunluluğu getirmeyen bir türev üründür. Başka bir deyişle, BTC opsiyonları, trader’ların Bitcoin fiyatı hakkında spekülasyon yapmasını sağlar.

BTC opsiyonlarına olan açık ilgiyi izleyen Skew, 25 Aralık 2020’ye kadar Bitcoin’in 20.000 doları geçme olasılığının yüzde 4 olduğunu iddia etti.

BTC 7 bin doların altında tıkandı

Son zamanlarda Bitcoin pazarındaki kasvetli havaya rağmen boğalar henüz pes etmiyor.

Koronavirüs pandemisi dünya ekonomisini sarsarken BTC tıkanmış durumda. 7.000 doların altında uzun bir konsolidasyon döneminde kalan BTC, bu haberin yazıldığı esnada 6.165 dolardan el değiştiriyor.

Bazı analistler yakın vadede 5 bin dolarlık bölgeye bir düşüş öngörüyor. Ancak tanınan analist Bitcoin Macro, koronavirüs krizinin genel olarak BTC ve kripto para birimlerini yok etmeyeceği konusunda hâlâ iyimser.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead daha da iyimser. 26 Mart’ta yatırımcılara yazdığı bir mektupta Morehead, BTC’nin bu yıl koronavirüs kaynaklı küresel resesyonda parlayacağını ve önümüzdeki 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını belirtti.

zycrypto

Dikkat: Bu sıra dışı Bitcoin dolandırıcılığına kurban gitmeyin!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Sıcak Gelişme: Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Endişe Verici Hareketlilik!

Coin Ajans

Trump-Biden Tartışması Endişe Yaratırken Bitcoin ve Borsalar Nasıl Tepki Verdi?

Bitcoin için kritik gösterge açığa çıktı: Yüzde 330 artış kapıda olabilir!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası