CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in 39,000 doları kırmasıyla bu grafikte 900 milyon dolarlık dev çöküş TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Bitcoin fiyatı Haziran’ın ortasından bu yana ilk defa 39,000 dolar seviyesinin üzerine çıkabildi. Bu yükseliş kripto para short pozisyonlarda büyük erimeye yol açtı. Yaklaşık 900 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye olurken büyük çoğunluğu da BTC’nin hesabına yaşandı.


Bitcoin 39,000 doları kırınca yaklaşık 900 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye oldu

Bitcoin fiyatında yüzde 12 oranında bir yükseliş yaşanınca 883 milyon dolar değerinde short pozisyon tasfiye oldu.

Bybt.com’in sağladığı veriler, tasfiye olan short pozisyonların yüzde 81’inin Bitcoin’in hesapına olduğunu gösteriyor. Eriyen BTC short pozisyonları toplam 720 milyon dolar. Gerisi ile diğer kripto paralara ait.

Bitcoin 39,000 doları kırınca yaklaşık 900 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye oldu

Short pozisyonlarda dev çöküş Kaynak: Bybt.com

İlgili – Kral geri döndü!

Bitcoin ve diğer kripto para short pozisyonlarının yok olması son birkaç saat içinde gerçekleşti. BTC’nin dikkat çeken yükselişinden sonra.

Lider kripto paranın fiyatı bugün gece TSİ 04.00 civarında yükselişe geçti. Yükseliş öncesi ise yaklaşık bir haftadır 34,000 dolar civarında işlem görüyordu. Ancak birkaç saat içinde hızlı bir yükselişle yüzde 10 değer kazandı. Haziran’ın ortasında bu yana ilk defa 39,000 dolar seviyesini geçmiş oldu.

Coinbase Pro’da 39,770 dolara kadar ulaşan Bitcoin ardından hızlı bir düşüşle 38,000 dolara çekildi. Son birkaç saatte ise 38,300 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı geçen hafta Elon Musk’ın açıklamalarından sonra bazı yükselişler görmeye başlamıştı. Musk, bir online organizasyon sırasında sadece Tesla’nın değil SpaceX’in de Bitcoin tutmaya devam ettiğini söylemişti.

“koinmedya_binance”

Kısa süre önce ise İngiliz medya kuruluşu CityAM, Amazon’un “bu yılın sonunda” ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Haberde bu bilginin ismi açıklanmaya bir kaynaktan geldiği belirtilirken, Amazon ise henüz bir açıklama yapmadı.

Daha önce ise Business Insider Amazon’un bir iş ilanına dikkat çekmişti. 22 Haziran tarihinde verilen iş ilanında “Amazon’un dijital parası, blockchain stratejisi ve ürün yol haritasını geliştirecek” elemen arandığı belirtiliyor.

İlgili – Amazon’un gelecek Bitcoin planları için içeriden bilgi var!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitfinex’te artan Bitcoin Long miktarının arkasında ne var?

Coin Ajans

İşte Bitcoin’de Önümüzdeki Günlerde Pump’ı Tetikleyecek Faktörler!

Coin Ajans

Ünlü analistten “bomba gibi” 2021 Bitcoin tahmini geldi! “Ne 100 bin ne de 200 bin…”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası