CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in Birçok Hamlesini Bilen Balina: Bu Gelişme BTC ve Bu 3 Altcoin’in Kıyameti Olabilir!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Ünlü Bitcoin balinası Joe007, ABD Adalet Bakanlığı’ndan gelen yeni bir uygulama çerçevesinin Bitcoin ve altcoin piyasalarına uzun vadeli olumsuz etkileri olabileceğini söylüyor. Bitcoin balinası Joe007, son dönemde Bitcoin’deki fiyat eğilimini doğru öngördüğünden bu açıklamalar önem taşıyor.

ABD Adalet Bakanlığı’nın Bitcoin ve altcoin’lere yönelik yeni uygulaması

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), “Kripto Para Uygulama Çerçevesi” başlıklı yeni bir belge yayınladı. Bu belgede Adalet Bakanlığı,  kripto para birimini çalan veya parayı aklamak veya terörizmi finanse etmek için kullanan kişilerle savaşmak için birden fazla ABD kurumunun birlikte nasıl çalıştığını anlatıyor. DOJ’un mevcut yasaları nasıl uyguladığını tanımlamayı amaçlayan çerçeve, ajansın ABD düzenlemelerini ihlal eden hizmet sağlayıcıları ve diğer tüzel kişilikleri kovuşturmak için sağlam ve genişleyen yetkiye sahip olduğunu da belirtiyor. 

Bugün DOJ tarafından yayınlanan “Cryptocurrency Enforcement Framework”, epeyce göz açıcı unsurlar içeriyor. Acımasızca dürüst olmak gerekirse, hiçbiri kripto piyasaları ve genel olarak ‘kripto’ için tam olarak iyi değil. Medyanın hemen atladığı şey, Monero (XMR), Dash (DASH) ve Zcash (ZEC) gibi ‘anonimliği artırılmış kripto para birimlerinin (AEC)’ olası suç davranışının göstergesi olarak kırmızı işaretlemesiydi. AEC, gizliliği artıran BTC teknolojisine muhtemelen uygulanabilir. Gizliliği artıran hizmetler veya mikserler gibi araçlara yönelik tam bir saldırı Bitcoin veya diğer kriptolar içindir. Gerekçe şu şekildedir: “Bunlar kripto para hırsızlıklarının gelirlerini aklayan kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır’… Beklendiği gibi, kötü niyetli kripto para birimlerinin şeytani doğasını (gerçek terörist faaliyetlerle gerçek dünya bağlantısı gibi) gösterecek sağlam kanıtlar açısından pek bir şey yok. Ancak bu, belgenin kıyamet gibi bir geleceğe ilişkin çok uzak tahminler çizmesini engellemiyor.

Terör örgütleri tarafından kripto para birimlerinin benimsenmesine veya bunu yapma motivasyonuna dair çok az kanıt görüyoruz. Ancak bu, karşı önlemler finansmanı kestikçe ve kripto para birimi teknolojisi değiştikçe çok iyi değişebilir.

Bitcoin’de trend farklı bir yöndeyken lider kripto paranın fiyat hareketini doğru bir şekilde tahmin ederek başarılı öngörülere imza attı. Joe007 ismiyle bilinen trader, Aralık ayından Ocak ayına kadar Bitfinex’te 20 milyon dolar kazanç elde etti. Ancak balina son dönemde BTC’de aldığı büyük montanlı bir pozisyonla neredeyse tüm varlıklarını eritti. Uzun süre ortalarda görünmeyen balina, şimdi ise farklı yorum ve analizleriyle piyasaya katkı sağlamaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

İran’daki 3 Enerji Santrali Yakında Bitcoin Madenciliği Yapacak

İşte Uzmanlara Göre, 2020’de Ay’a Çıkabilecek 3 Kripto Para

Coin Ajans

Google ve Twitter’ı Unutun: Bitcoin Fiyatı İçin Bu Sosyal Medya Önemli Bir İndikatör Olarak Görülüyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası