Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in Bu Şekilde Düşüşü En Son Yüzde 170’lik Uçuşu Tetiklemişti!

bitcoin haberleri coinajans.com

CoinTelegraph’ın raporuna göre bitcoin’de görülen golden cross bir öncekinin neredeyse aynısı. Lider kripto para bu şekilde bir fiyat değişimi gördüğünde iki ay içinde yüzde 170 değer kazanmıştı. Eğer piyasanın golden cross’a tepkisi aynı olursa büyük bir yükseliş görmemiz pek de şaşırtıcı olmaz…

FairSpin

Bununla birlikte son dört golden cross’a baktığımızda farklı durumlar görüyoruz. Bunlardan ikisi yükseliş ile sonuçlanırken ikisi düşüş ile sonuçlandı. Bezer şekilde death crossları da fiyat artışları takip etti.

Bitcoin yatırımcıları BTC fiyatının yalnızca bir saat içinde 1.000 dolar kadar düşmüş olmasına cevap aramaya devam ediyor. Bu düşüş golden cross’tan hemen sonra gelerek bitcoin’e tarihinin en büyük beşinci düşüşünü gösterdi.

StormGain

Coin Metrics’e çeşitli veriler sunan yatırım danışmanlığı firması ARK’ın analisti Yassine Elmandjra ise bu durumu 2017’deki ATH sonrası fiyat düşüşü ile karşılaştırdı:

“Dolar bazında daha büyük bir düşüş gördüğümüz tek zaman 2017’deki zirve sonrasıydı…”

25.000 Dolar Söz Konusu Olabilir Mi?

Ne var ki Elmandjra’nın olumsuz görüşlerine karşın pozitif tutuma sahip olanların sayısı da bir hayli fazla. Çünkü bir önceki golden cross’ta yüzde 10 düşen bitcoin sadece 60 günde yüzde 170 artmışı. Yani eğer tarih tekerrür ederse bitcoin’in Nisan öncesinde 25 bin dolar seviyelerini görmesi işten bile değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin ve Ripple Balinaları Yüzmilyonları Yerinden Oynattı! Selloff Yaklaşıyor Mu?

Bitcoin 2018 fraktalında 2020’ye yönelik haberler var

Sonuçlar Şaşırtıyor: Analistler Bitcoin’in 2021’e Kadar İzleyeceği Yolu Çıkardı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası