CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in Çok Önemli Hamlelerini Bildi! İşte Gizemli Analistin Yeni Tahmini

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), son 30 günde güçlü yükseldi ve büyük bir ralli düzenledi. Önde gelen kripto para birimi, 16.500 dolara kadar yükseldi, ancak satın alma baskısı azaldığından ardından 16.200 dolara doğru geri çekildi. Bitcoin temel destek seviyelerinin üzerinde kalırken, tüm analistler kripto para biriminin yukarı doğru devam edeceğini düşünmüyor. 

Usta bir analist, Bitcoin’in zirveye çıkmış olabileceğini ve bu nedenle önümüzdeki günlerde bir düşüşle karşılaşabileceğini söylüyor. Birçok analist, Bitcoin’in aşırı satın alındığını, dolayısıyla kısa ve orta vadede bir düşüş beklentisi olduğunu vurguluyor. Analistler, düşüşün büyük olasılıkla lider kripto parayı 14.000 dolarlık bölgeye götüreceğini söylüyor.

Bitcoin‘in orta vadede 16.300 doların üzerine çıkacağını düşünüyor. Kısa süre önce analist, lider kripto para biriminin son birkaç hafta içindeki fiyat hareketini gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Analiste göre, hisse senedi fiyatlarındaki (S&P 500, Dow Jones, diğer endeksler) zayıflık ve Bitcoin piyasasındaki yükseliş ivmesi kaybı nedeniyle şu anda kripto para biriminde uzun süre kalmak akıllıca değil. Analist konuya yönelik şunları söyledi:

Bugün neredeyse haritamı unuttum… Biraz meşguldü, ancak zorluk bir meydan okumadır. Özellikle hisse senetleri düşüş eğilimindeyken, piyasaya girerken terste yakalanma konusunda çok dikkatli olmanız gerektiğini düşünüyorum. Başladığımızdan beri başka pek bir şey görmüyorum. Ben düzüm. Biraz halsizim ama LFT’yi aştım. Pazartesi bu seviyenin üzerinde açıp kapayana kadar 16.300 doların üzerinde çoğunlukla short açardım…

Flood ismiyle bilinen analist, Bitcoin’de çok önemli fiyat hareketlerini doğru bir şekilde öngördüğü bir geçmişe sahip. Ayrıca usta analist, Bitcoin’de geçtiğimiz dönemlerdeki yükselişleri de başarılı bir şekilde bildi.

Bitcoin’in Çok Önemli Hamlelerini Bildi! İşte Gizemli Analistin Yeni Tahmini 4

Analistler: Bitcoin’de uzun vadeli eğilim hala sağlam

Analistler, Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat zayıflığına rağmen uzun vadeli eğiliminin bozulmadan kaldığını söylüyor. Bir on-chain analist, Bitcoin’in döngüsünün hala erken aşamalarda olduğunu  belirtti ve kısa süre önce şunları söyledi:

1/Göreceli Gerçekleşmemiş Kar/Zarar göstergesi: Bitcoin ile bu son rallide Açgözlülük bölgesine girdi. Kulağa kötü geliyor ama aslında boğa döngüsünün büyük bir bölümünü bu alanda geçirebiliriz. Hâlâ erkenciyiz ve daha fazla fırsatımız var.

Uzmanlara göre, kripto para birimiyle ilgilenen hala az sayıda bireysel yatırımcı olduğu için, lider kripto para biriminin yukarı uzanacak yeri var gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin maksimum kaç dolara ulaşabilir?

Coin Ajans

Sıcak Gelişme: Devasa Balinalarla Bitcoin’de Yüzmilyonlarca Dolar Harekete Geçti!

Telegram üzerinden Bitcoin ve Ethereum almak mı? Neden olmasın!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası