CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin’in düşme sebebi Facebook Libra mı?

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Bitcoin’in düşme sebebi Facebook’un Libra projesi olabilir mi? Libra projesi, ortaya çıktığında önceleri büyük bir heyecan uyandırdı, ama daha sonra tartışmalar artmaya devam etti. Ve şu anda sosyal medya devinin hazırladığı bu cesur projeyle ilgili çok fazla endişe var.


Bitcoin’in düşme sebebi Libra mı?

Bitcoin’in düşme sebebi Facebook’un Libra projesi olabilir mi? Libra projesi, önceleri kripto alanında ortaya çıktığında büyük bir heyecan uyandırdı, ama daha sonra tartışmalar artmaya devam etti ve şu anda sosyal medya devinin hazırladığı bu cesur projeyle ilgili çok fazla endişe var.

Libra henüz piyasaya sürülmemiş durumda. Yani dijital varlık olarak işlev görmesi için gerekli düzenleyici yetkisi verilmiş değil.

Ripple CEO’su, Libra kripto alanına zarar verebilir

Örneğin, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, tartışmalar başlamadan önce proje konusundaki endişelerini vurgulamıştı. Sosyal medya devi Facebook’u bu projenin bugünlerde elde ettiği tüm karmaşa için suçlu buluyor.

Garlinghouse, düzenleyicilerin Facebook ve Libra projesine olan zorlukları ve güvensizlikleri nedeniyle kripto alanına zarar vereceğinden endişe ettiğini söylüyor.

Mike Novogratz, Libra’yı BTC ve ETH’nin fiyat düşüşünden sorumlu tuttu

Şimdi de, Mike Novogratz, Facebook’un Libra projesiyle ilgili gelişmelerin dijital varlık piyasasını olumsuz yönde etkileyebileceğini iddia ediyor. Ayrıca, Libra’nın yarattığı belirsizliğin Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) fiyatlarının düşmesine neden olduğunu söylüyor.

Yaptığı açıklamada Novogratz şunları beyan etti;

Üçüncü çeyrek, kripto para piyasası pazarları için zorlu bir dönem oldu. Bununla birlikte, Galaxy Digital’deki ekipler, üç ana faaliyet alanımızın her birinde ilerleme kaydetmeye ve sektörde net değeri olan cepler gördüğümüz yere yeni sermaye tahsis etmeye devam etti.

Novogratz açıklamalarına devam ediyor;

 Galaxy Digital Trading alım-satım hacmi [2019 yılının 3. çeyreğinde] genel piyasadaki düşüşlerle birlikte azalırken, iş hacmi pazar genişlemesinden daha düşük bir şekilde yavaşlarken, pazar payını artırdı.

Novogratz, piyasa faaliyetlerindeki azalmanın, Libra’dan kaynaklanan jeopolitik ve düzenleyici belirsizliği içeren çeşitli faktörlerden etkilenebilineceğini ifade etti.

Bundan da öte, “uluslararası borsalar ile ilgili düzenleyici kaygılar ve yaz aylarında genel kaldıraçtan” kaynaklanabileceğini vurguluyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayın.

Kaynak

İlgili Haberler

Ünlü finans simasından kripto para birimlerine dair dikkat çeken ifadeler

Coin Ajans

Eğer Bu Çalışmalar Olmasa Bitcoin Çoktan Bitmişti

Coin Ajans

Fransa Merkez Bankası Başkanı Dijital Paraları Değerlendirdi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası