CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin’in Google’daki Popülaritesi Artıyor

kripto para haber coinajans

Google’da Bitcoin kelimesi için yapılan aramaların sayısında Eylül 2019’dan bu yana ciddi bir artış var..

Aratma Hacmi Büyüyor

Google Trends verilerine göre Google’da Bitcoin için yapılan aramaların sayısı geçtiğimiz birkaç ay içerisinde kayda değer bir artış gösterdi.

Bitcoin’in Google’daki Popülaritesi Artıyor 3

Bu verilere göre özellikle Eylül 2019’dan sonraki dönemde aratma hacminde bir yükseliş trendi başlıyor. Bitcoin’in Google’daki popülaritesinin tam olarak 26 Ekim’de zirveye çıktığını görüyoruz. Bu pek şaşırtıcı olmasa gerek. Çünkü Bitcoin tam o tarihte epey büyük bir sıçrama yaptı. 25 Ekim’de 7 bin 500 dolar seviyesinde olan BTC fiyatı birkaç saat içerisinde hızla yükselmiş ve 9 bin 600 dolara kadar çıkmıştı.

Bitcoin’in Google’daki Popülaritesi Artıyor 4

Bitcoin’in aratma hacmi bu tarihten sonra düşüşe geçmiş olsa da arama sayılarında zaman zaman artış olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca yukarıdaki Google Trends grafiğinde de görülebileceği üzere Bitcoin’in aratma hacmi özellikle geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde ciddi bir artış gösterdi.

Bunun başlıca sebebi yine Bitcoin fiyatındaki ani hareketlilik olabilir. ABD ve İran arasında yaşanan olaylar Bitcoin fiyatını harekete geçirmiş, BTC bu olayların ardından 8 bin 400 dolara kadar yükselmişti.

İlgili Haberler

Binance bugüne kadarki en büyük BNB yakımını tamamladı! Fiyat ne durumda?

Coin Ajans

ABD Federal Mahkemesinden Bitcoin severleri rahatlatan karar TAKİP ET

Blockchain, Ürün Tedarik Zincirlerinde Dev Bir Tasarruf Sağlayabilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası