CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin’in kısa vadede yükseliş hedefi neresi?

bitcoin teknik analiz coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin hafta başında 6500 doları gördükten sonra boğalardan aldığı destekle yükselişe başladı. 8000 doları zorlayan Bitcoin’in kısa vadede yükseliş hedefi neresi olabilir?


Bitcoin’in kısa vadede yükseliş hedefi

Son yaşanan düşüş Bitcoin için yükseliş hareketinin başlangıç fitilini ateşledi. Boğaları da arkasına alan Bitcoin, yazım esnasında son 24 saatte yüzde 3,24’lik artış ile 7.748 dolardan işlem görüyor. Dün 7300 dolara kadar çekildiği hesap edilirse bu yükseliş hiç de fena sayılmaz.

Pazartesi yaşanan ve BTC fiyatlarını 6500 dolar seviyesine gerileten düşüş yatırımcıları epey korkutmuştu. Sonrasında toparlanan ve yükselişe geçen Bitcoin, Ekim ayında gördüğü 10,500 dolar seviyesinden sonra ilk defa uzun süreli bir yükseliş hareketi gerçekleştirmiş oldu.

Twitter’da ünlü kripto para analistlerinden HornHairs, önceki tweet’inde Bitcoin’in 7400 doları aşması durumunda momentumunu sürdüreceğini iddia etmişti. HornHairs,  Bitcoin’in kısa vadede ulaşmasını beklediği seviyeyi 8000 dolar olarak belirtti. (Bitcoin fiyatı 8000 dolar ile 7000 dolar yol ayrımında)

Yükseliş için kritik seviye 8000 dolar

Piyasada popüler olan başka bir ekonomist Alex Krüger ise BTC fiyatlarının şu anda uzun vadeli bir dip yaptığı iddiasını ortaya attı. Çünkü Kruger’e göre, Bitcoin’in arkasına aldığı rüzgar ile birlikte kısa vadede ulaşacağı  seviyenin  8000 dolar seviyesi olduğunu dile getirdi.

Bu seviye, bir önceki düşüşün başladığı nokta. Bu seviyede birçok yatırımcı satış yapmaya başlamıştı. Ancak, şu anda işler tersine dönmüş gibi görünüyor. (Grafik kendini tekrarlarsa Bitcoin kısa vadede 10000 dolara çıkabilir)

Bitcoin için şu anda çıkmaya çalıştığı 8000 dolar seviyesi çok önemli. Eğer Bitcoin başladığı momentumunu sürdürür ve 8000 doları tekrar destek seviyesi olarak geri kazanabilirse yükseliş trendi devam edebilir. Böyle bir senaryoda ise Bitcoin yatırımcısına kısa vadede hatırı sayılır bir kazanç sağlayabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Tarihi negatif petrol fiyatının Bitcoin fiyatına etkisi ne olur?

Bitcoin son 1 ay içerisinde 9 kez $7 bin desteğini kaybetti

Bitcoin 600 dolarlık düşüş sonrası kritik destekte

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası