CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun büyük serveti için yeni tahmin

kripto para haber coinajans

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun, BTC’nin ilk zamanlarında bugünkü değeri 10.9 milyar dolar olan 1,125,150 Bitcoin çıkardığı yönünde yeni tahminler ortaya konuldu.

Gelişmiş blokzincir analiz ve izleme sistemi Whale Alert’in araştırmacıları, Satoshi tarafından çıkarılan blokları saptamak için Sergio Lerner’in Patoshi Modeli’ni kullandılar. Lerner’in teorisi, tek bir madencinin erken Bitcoin bloklarının yaklaşık 22 binini çıkardığını iddia ediyor.

Lerner ayrıca Satoshi’nin o dönem madencilik yaptığını ve Patoshi modellerini Satoshi’ye bağlayan halka açık bilgi kaynakları ve blok zinciri kanıtları olduğunu belirtiyor.

Whale Alert ise kapsamlı bir incelemenin ardından Patoshi modelinin kesinlikle Satoshi tarafından gerçekleştirildiğini aktardı.

Hedefi BTC biriktirmek değil, ağı güvenli hale getirmek

Whale Alert’e göre ise Satoshi’nin inanılmaz derecede BTC madenciliği yapması, Bitcoin biriktirip zengin olma amacıyla değil, o dönem yeni olan ağı güvenli tutmaktı:

“Satoshi’nin bu ortalamayı sürdürmek istemesinin bir amacı var. Birincisi; o büyüyen ağ için en büyük tehlikeyi yüzde 51 saldırılarında gördü. İşlem gücünün yüzde 60’ını sabit bırakarak bunun olmasını engelledi. Aynı zamanda da diğerlerinin madencilik yapması için yeterli blok bıraktı.

Daha ‘dürüst’ madenciler ağa katılıp, yüzde 51 saldırısı olasılığı iyice azalınca da Satoshi kendi madencilik hareketlerini azalttı.

Satoshi’nin ikinci amacı ise, ideal blok süresiyle ilgiliydi. O bu sürenin, yaklaşık 10 dakika olduğunu ve yeterli işlem gücünü kontrol ettiğinizde ve ağda çok fazla aktivite olmadığında, blok süresinin bu süre zarfında tutulmasının mümkün olduğunu belirtmişti.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Istanbul Hard Fork’u Ethereum’un İşlem Kapasitesini Arttırdı Mı?

Coin Ajans

Samsung ile Bitcoin ve kripto para ödemeleri 50 milyon lokasyonda geçerli oluyor TAKİP ET

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 coin TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası