CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin’in mucidi, yeni filmde NSA tarafından kaçırılıyor, işkence görüyor

kripto para haber coinajans

Bitcoin’in yaratıcısı olan ve kim (ya da kimler) olduğu hala bilinmeyen Satoshi Nakamoto hakkında “Decrypted” (deşifre edilmiş) adlı yeni bir filmin prodüksiyon aşamasında olduğu öğrenildi.

Bitcoin.com’un bildirdiğine göre, filmde Nakamoto, Amerikan Ulusal Güvenlik Birimi NSA tarafından devletin kripto paraları yok etmesine yardımcı olması için kaçırılıyor, hatta işkenceden geçiriliyor.

IMDB‘de komedi kategorisinde yer alan filmin yazarı Mick Sands, yönetmeni ise Tom Sands. Filmin IMDB açıklamasında ise şu ifadeler yer alıyor:

“Kışkırtıcı bir kara mizah olan filmde birbirleriyle uyumsuz olan bir NSA birimi, Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’yu kaçırıyor ve kripto paraların yok edilmesini sağlayacak bilgileri vermesi için ona işkence yapıyor”

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun rolü, 2014 aksiyon gerilim filmi Everly’de Oscar adayı aktris Salma Hayek’in karşısında başrol oynayan Akie Kotabe tarafından canlandırılıyor.

Filmin çekim aşamalarından görüntüler
Filmin çekim aşamalarından görüntüler

Yönetmen Phil Harris de senaryo yazarı Mick Sands’in kripto paraları çok sevdiğini ve filmin yapım aşamasında sadece Nakamoto değil, Bitcoin’le ilgili de çok fazla araştırma yaptıklarını söyledi. Harris ayrıca ABD hükumetinin Bitcoin’e karşı olan düşmanlığının da kendisini oldukça heyecanlandırdığını belirtti.

Bir Bitcoin filmi daha geliyor

Öte yandan Winklevoss kardeşlerin de br Bitcoin filmine sponsor oldukları bilgisi edinildi. İkizlerin, Ben Mezrich’in Bitcoin Milyarderleri kitabının sinemaya uyarlanmasında katkıda bulunacağı öğrenildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin 2019 yılı durum raporu

Coin Ajans

20,000 Bitcoin ile kayıplara karışan adama 570 milyon dolar ceza

Tron Foundation 50 Milyon TRX Dağıtıyor!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası