CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in Tarihi Çöküşü Sonrası Google Aramaları Patlama Yaptı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta küresel pazarlarla birlikte düştü. Bu hafta ise durum pek de hiç açıcı değil. Ancak  insanlar Bitcoin ile diğer aylarda ilgilendiklerinden daha fazla ilgileniyorlar. Google’ın arama trendlerine göre, “Bitcoin” aramaları patlama yapmış durumda.

8 Mart’tan 14 Mart’a kadarki tarih aralığında hisse senedi piyasaları 30 yıldan fazla bir süredir görmediği en büyük çöküşü yaşadığı için Bitcoin’in fiyatı yarı yarıya düştü. Bitcoin fiyatındaki bu düşüşe rağmen Google Trends, bir önceki haftaya göre Bitcoin aramalarının % 90 civarında arttığını gösteriyor.

Bitcoin’in Tarihi Çöküşü Sonrası Google Aramaları Patlama Yaptı 5

ABD’de Bitcoin’e olan ilgi önemli ölçüde arttı. Cuma günü, “bir yıl içinde fiyat açısından yaşanan en kötü günde Bitcoin” için ABD’de yapılan aramaların sayısı bir gecede üç kattan fazla arttı.

Bitcoin’in Tarihi Çöküşü Sonrası Google Aramaları Patlama Yaptı 6

Son beş yılın Google Trends verileri, Bitcoin’e olan ilginin, geçen yıl Bitcoin’in boğa koşusu zirvesi olan Haziran 2019’un sonundan bu yana bu kadar yüksek olmadığını gösteriyor. Bu seviye, 2017’nin sonunda Bitcoin’in dünya çapında viral hale geldiği arama hacminin ise gerisinde kaldı. “Bitcoin” için mevcut arama hacmi bu yüksek seviyelerin sadece beşte biri durumunda.

Benzer arama terimleri için Google Arama Trendleri verilerine bakmak farklı bir resim çiziyor. Kripto para biriminin daha geniş zaman dilimine bakıldığında ilginin son birkaç haftada önemli ölçüde artmadığı görülüyor.

Bitcoin’in Tarihi Çöküşü Sonrası Google Aramaları Patlama Yaptı 7

“Bitcoin değil, blockchain” vurgusuna rağmen, “blockchain” arama hacmi son 12 ay içinde giderek azaldı. Bitcoin’in fiyatı yarıya düşmüş olabilir, ancak yoğun ilgi çeken tek teknoloji durumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Veteran yatırımcıdan umutları yeşerten Bitcoin tahmini: Rekor geliyor!

Coin Ajans

Binance CEO’su Bitcoin Tahminleri Nedeniyle Kendini Eleştirenlere Sert Çıktı!

Coin Ajans

Piyasanın Sessiz Kazanan Altcoin’inden Bitcoin Rekoru! “Yeni ATH’ler Ufukta”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası