CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin’in volatiletisi stabil coin talebini artırıyor

kripto para haber coinajans
koinmedya_googlenews

Bitcoin’in volatiletisi stabil coin talebini artırıyor. Perşembe günü yaşanan çöküşten stabil coinler faydalandı. USDT’ye milyonlarca dolar akışı oldu.


Bitcoin’in volatiletisi stabil coin talebini artırıyor

Dolar destekli stabil coinler Perşembe günkü piyasa çöküşü sonucunda yoğun ilgi görüyor. Tether’ın USDT’si 5 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerine çıktı.

Bu durumu Twitter üzerinden duyuran Tether (@Tether_to) şunları yazdı: “Bugün 5 milyar dolar piyasa değerini geçtik. Kripto’nun en likit, istikrarlı ve güvenilir para birimine olan ilgi artıyor.”

koinmedya_brave

Tether 500 milyon dolarlık stabil coin bastı

Bitcoin’in volatiletisi stabil coin talebini artırıyor.Tether’in sayfası şu an USDT’nin 5.12 milyar dolarlık piyasa değeri olduğunu gösteriyor. Whale Alert’in raporlarına göre, Tether 12 Mart öncesi birkaç günde 500 milyon dolarlık USDT bastı. Ardından gelen günlerde ise 115 milyon dolarlık daha USDT bastığı görülüyor.

Bu yeni Tether basılması ve piyasa değerleri artışları, kripto para piyasası verileri sağlayan siteler tarafından dikkate alınmamış görünüyor. Mesela CoinMarketCap’e göre Tether’in piyasa değeri 4.6 milyar dolar. Hatta son bir haftada Tether piyasa değeri ya da arzının değiştiğine dair bir işaret yok buradaki grafiklerde.

Dahası, hem resmi hem de gayri resmi verilerde Tether’in Yuan destekli, Euro destekli ve altın destekli stabil coinleri hariç tutuluyor. Bu varlıkların toplam değeri ise 70 milyon doların üzerinde.

İlgili – EOS tabanlı stabil coinlere kısa bir bakış

Tether tartışması devam ediyor

Bitcoin’den farklı olarak, Tether elinde yeterli teminat olduğu sürece USDT basmaya devam edebilir.

Bu da şu anlama geliyor. Tether arzının düzenlemek için USDT token oluşturabilir ve yok edebilir. Zaman zaman ise Tether’in yeni USDT basmasının yatırımcılardan gelen talep üzerine yapılıp yapılmadığı tartışmalara konu oluyor.

Dahası, bazı eleştirmenler Tether’ın denetim uygulamalarından memnun değil ve gerçekten yeterli teminatı olup olmadığını sorguluyor. Diğerleri, Tether’in “wash trading” ve pazar manipülasyonunda kullanıldığını iddia ediyor.

İlgili – Weiss Ratings’e göre stabil coin Tether XRP’den daha iyi bir seçenek

Diğer stabil coinler de büyüyor

Bitcoin’in volatiletisi ve piyasadaki çöküşe rağmen diğer stabil coinler de büyüyor. Circle CEO’su Jeremy Allaire, şirketin USDC stabil coininin artan bir talep gördüğünü belirtiyor. Bu stabil coinin dolaşımdaki arzı 568 milyon dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Toplam kripto para piyasa değeri uzun vadeli eğilimi için belirleyici seviyeye yaklaşıyor

Coin Ajans

Analistlerden XRP için korkunç senaryo: “1 doları bile göremez!”

Brave Browser’ın dikkat çeken yükselişinin altındaki sebepler neler?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası