CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitfinex Hacker’larından 30 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – 2016 yılında büyük kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan Bitcoin’ler (BTC), hacker’ların bir başka yüklü miktarda parayı bilinmeyen cüzdanlara aktarmasıyla yine hareket halinde.

Kripto işlemlerini izleme hizmeti sağlayan Whale Alert’ten alınan verilere göre Bitfinex hacker’ları 8 Ekim’de 4,6 milyon dolardan fazla çalıntı Bitcoin’i taşıdı. Bu fonlar, 435 BTC ve 8 BTC’lik iki ayrı işlemle bilinmeyen cüzdanlara gönderildi.

Ancak hacker’lar bu haftanın başlarında bu miktardan çok daha fazlasını hareket ettirdiler. Whale Alert’a göre Bitfinex hacker’ları 7 Ekim’de toplamda 2.900 Bitcoin (26.4 milyon dolar) içeren yedi benzer işlemi daha gerçekleştirdi. Yani hacker’lar bu hafta 2016’da hackledikleri toplam 120.000 BTC’nin yaklaşık %2.4’ünü bu hafta transfer ettiler.

Bitfinex hacker’ları 2020 yılı boyunca çaldıkları binlerce Bitcoin’i hareket ettirdi. Daha önce de hacker’lar bu yılın Temmuz ayında yaklaşık 39 milyon dolar değerindeki 3.503 Bitcoin’i taşımıştı.

Hacker’lar 2020’de 8.600 Bitcoin transferi gerçekleştirdi

Cointelegraph’ta yer alan habere göre göre Bitfinex hackerları 2020’de toplamda 8.600 Bitcoin’i bilinmeyen cüzdanlara taşıdı. Bu miktar, işlemin tamamlandığı sırada yaklaşık 88.6 milyon dolar değerindeydi. Bitfinex’ten çalınan Bitcoin miktarı ise saldırının gerçekleştiği Ağustos 2016’da 72 milyon dolara eşitti.

2012 yılında kurulan Bitfinex, dünyanın en büyük kripto şirketlerinden biri ve günlük işlem hacmine göre en büyük 10 kripto para borsasından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Kriz Sırasında Bitcoin ve Kripto Paralardan Kar Elde Etmenin 10 Yolu

Coin Ajans

“Teknik Resim Cesaret Verici” Diyen Ünlü İsimden, Bitcoin İçin Boğa Tahmini

Coin Ajans

Yarım Milyar Dolarlık Bitcoin Harekete Geçti! “Balinalar BTC Satmaya Hazırlanıyor”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası