CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitfinex Lightning Network desteği veren ilk borsa oldu

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex Lightning Network desteği veren ilk borsa  platformu haline geldi. Lightning Network’ün, Bitcoin benimsenmesinin önünü kapatan en büyük sorunlardan biri olan ölçeklenebilirliğini ele alması bekleniyor.


Bitfinex Lightning Network desteği veriyor

Lightning Labs adlı San Francisco merkezli bir yazılım şirketi tarafından geliştirilen Lightning Network, en başından beri büyümesini ve benimsenmesini engellediği bilinen Bitcoin ölçeklenebilirlik sorununa bir çözüm sunuyor. Uzmanlar, Bitcoin’in mevcut ödeme yöntemlerine tam teşekküllü bir alternatif haline gelmesi önünde duran tek sorunun ölçeklenebilirlik olduğunu iddia ediyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin saniyede gerçekleştirebildiği yedi işlemlik performansıyla, saniyede ortalama yirmi dört işlem gerçekleştirdiği bilinen Visa gibi ana ödeme sistemleriyle bile yarışamıyor.

Bu sebeble Lightning Network basit bir fikirle ortaya çıktı– Bitcoin’in blockchain ağının işlem çıkışını artırmak. İşlemler, ağ ne kadar meşgul olursa olsun ve önemsiz maliyetlerle birlikte hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Bitfinex Lightning Network desteği bu anlamda yeni teknolojiye önemli bir destek sunacak.

İlgili: Bitcoin Lightning Network neden yeterince kullanılmıyor?

Lightning Network’ün ilk kayda değer müşterisi

Bu yenilikçi teknoloji artık dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’te destek buldu. Bitfinex Lightning Network desteği para yatırma ve çekme özelliğini 3 Aralık 2019’da platformuna dahil edecek ve kullanıcılarının daha hızlı ve daha ucuz işlemlerden yararlanmasını sağlayacak. Kendi Lightning node’nuz varsa, Bitfinex’in Lightning Node’unu anında bağlayabilirsiniz.

Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, son entegrasyon hakkında yaptığı yorumda, firmanın son iki aydır Lightning Network’ün kuruluşu için çalıştığını söyledi. Ardoino konuşmasında ‘Bizim için, tasarımı kullanıcı dostu yapmanın yanı sıra güvenlikte önemli bir konuydu. Bu amaçla her türlü riski azaltmak ve Bitcoin’in benimsenmesini güvenilir bir ortamla yaygınlaştırmak için birçok güvenlik katmanı ekledik.’ dedi.

Ayrıca Lightning Network’ün ikinci katman çözümüyle kripto para alanında yeniliklere öncülük ettiğini ve böylelikle kripto paralarla ilgili işletmeleri daha rekabetçi ve gelişmiş hale getirdiğini de sözlerine ekledi.

Lightning Network’ün ateşi söndü mü?

Bu arada, DTC Capital’den, Spencer Noon, geçtiğimiz günlerde Lightning Network’ün 2019’da neden ilgi çekemediği konusunda yeni bir tartışma dalgası başlatmıştı.

 

Tartışmayla birlikte birçok düşünce ve öneri su yüzüne çıktı. En popülerleri arasında, yatırımcıların Bitcoin’i harcamak yerine saklamak amacıyla tutması var. Diğerleri, Lightning Network’ün platformlarına entegre edilmesiyle ilgili risklere ve teknik zorluklara dikkat çektiler.

Bu doğru olsa da, Lightning Network’ün Bitcoin’in geleceğinde çok önemli bir rolü olduğu da oldukça açıktır. Bitfinex Lightning Network desteği ile daha geniş ana akım benimsenmesinin önünü açmasını umuyoruz.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.” 

 

 

 

 

İlgili Haberler

Türkiye merkezli şirkete İran hükûmetinden madencilik lisansı!

Yes Bank’in Kurucusu Para Aklamakla Suçlanıyor

Coin Ajans

Chrome kullanıcıları dikkat: Kripto paralarınız tehlikede olabilir!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası