CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitfinex’ten Çalınan 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareket Halinde!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – 2016 yılındaki Bitfinex hack’inden çalınan yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC), uykudaki cüzdanlardan taşındı. Pazartesi günü 14 cüzdandan 5.000’den fazla Bitcoin taşındı. 98,3 milyon dolar değerindeki bu 5045,48 token, 2016 hack’inden bu yana daha önce taşınmamıştı.

Bitfinex borsası, çoklu imza (multi-sig) cüzdanlarıyla ilgili yaşanan bir sorunun ardından 2016’da saldırıya uğramıştı. Bugün, çalınan Bitcoin’in değeri 2,3 milyar doların üzerinde. 2016 hack’inde çalınan Bitcoin’lerin belirli bir kısmı ilk kez taşınmıyor. Sadece Ağustos ayında, yaklaşık 5,6 milyon dolarlık çalıntı coin harekete geçirildi.

“Uyuyan” Bitcoin yeniden harekete geçti

Bitcoin’in boşta duran cüzdanlardan taşınması devam ediyor. Daha önce yıllardır hareket etmeyen Bitcoin’ler, diğer cüzdanlara taşınıyor. Kripto para topluluğu bu duruma “uyanış” diyor. Hareket ettirilen bu coin’ler genellikle Satoshi-döneminden kalma coin’ler oluyor. Bu, Bitcoin’in anonim yaratıcısı Satoshi Nakamoto hala kripto dünyasıyla iletişim halindeyken coin’lerin çıkarıldığı anlamına gelir.

Ancak daha önce uykuda olan ve bugün harekete geçen Bitcoin’in üzücü bir hikayesi var: Hack sırasında çalınan kripto para birimi hala kurtarılamadı. Bitfinex, hacker’larla temasa geçebilecek herekse ödül olarak 400 milyon dolar vereceğini bile açıklamıştı. Bitfinex’in çalınan Bitcoin’i geri alma çabaları, olayın gerçekleşmesinden dört yıl sonra gerçekleşti. Bitfinex CTO’su Ardoino bir röportajda, hackerların çalınan fonları taşıma konusundaki aktivitelerinin artmasının, şirketi ödül programı uygulamaya teşvik ettiğini söylemişti:

“SON ZAMANLARDA, HACKERLAR TARAFINDAN ÇALINAN BİTCOİN’LER HAREKET HALİNDE. SON BİRKAÇ HAFTA BOYUNCA ÇALINAN BİTCOİN’LERDEKİ HAREKETİN ARTMASI, BİZE ŞU AN İÇİN ZAMANIMIZ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR – BİZ DE ÖDÜL PROGRAMINI SUNUYORUZ.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin’li Adres Sayısında Hızlı Büyüme! Bu Neyin Habercisi?

Coin Ajans

Erkan Öz Yorumladı: Amerika’nın Dolar Basması Bitcoin, Altın ve Gümüşü Nasıl Etkileyecek?

Coin Ajans

Binance Tekrar Hacklendi Mi? Yüzmilyonlarca Kripto Para İzinsiz Transfer Edildi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası