CoinAjans.com
Kriptopara Haber

BitMEX Bitcoin ölçeklenme çözümü SegWit’i entegre ediyor

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

BitMEX Bitcoin ölçeklenme çözümü SegWit’i borsaya entegre ediyor. Bununla amaç BTC blockchain ağındaki yoğunluğu azaltmak ve sonuç itibariyle de işlem ücretlerini düşürmek. Ağda daha az veri kullanması ile bilinen SegWit güncellemesi, bununla artık ana akım kripto piyasasına adım atmış oluyor.


BitMEX Bitcoin ölçeklenme çözümü SegWit’i entegre ediyor

BitMEX, Bech32 Segregated Witness (SegWit) adresleri için fon çekme desteği getirdiklerini duyurdu. Buna rağmen para yatırmak için müşteriler hala çok-imzalı adreslere (multi-signature) göndermeleri gerekiyor. Bu güncelleme müşteriler için işlem ücretlerini düşürüyor. Çünkü SegWit işlemleri, diğer işlemler ile kıyaslandığında daha az veri kullanıyor. BitMEX’in yaptığı hesaplamaya göre müşteriler yüzde 37 daha az işlem ücreti ödemek zorunda kalacaklar.

Ancak bir uyarıda bulunalım. BitMEX’ten yapılacak ilk para çekimlerinde müşteriler için hiçbir indirim olmayacak. Yüzde 37’lik işlem ücreti indirimi, eğer müşteri Bitcoin’i Bech32 adresine gönderirse, ikinci defa Bitcoin işlemi yaptığında uygulanacak.

İlgili – Bitcoin ölçekleme katmanı Lightning Network “tıkır tıkır işliyor”: Bitfinex

BitMEX en büyük Bitcoin türevleri borsası ve günlük milyar dolarlık işlem hacmine imza atıyor. BitMEX de muhtemelen SegWit’i benimseyerek, Bitcoin blockchaini üzerindeki işlem yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. Sonuçta ise ağ üzerindeki işlem ücretleri de yoğunluğun azalması ile düşecek. Tabii bunu daha ağda uygulanması ile bekleyip görmek gerekiyor.

Bununla birlikte BitMEX’in SegWit’i benimsemesi, bu güncellemenin artık ana akıma girdiğini de gösteriyor. Bunun sonucunda da SegWit’i benimseyecek borsa ve şirketlerin sayısının artma ihtimali de yükseliyor. Bu da Bitcoin blockchaininin daha ölçeklenebilir olmasına götürecek.

BitMEX, para yatırma işlemleri için de SegWit’i gelecekte uygulamayı düşünüyor. Bununla da Bitcoin blockchaini üzerindeki yük bir miktar daha azalacak.

İlgili – Dünyanın en büyük 2. bankası CCB blockchain platformu kurdu

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin Teknik Analizi: 13 Aralık 2019

Coin Ajans

Kripto Para Projesine 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı, Dolandırdığını İtiraf Etti

Tyler Winklevoss’un gözü ETH’de: “Şimdi Ethereum almak % 50 indirimle Bitcoin almak gibi”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası