CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

BitMEX Krizi Ne Kadar Sürecek? Bitcoin Şimdi Nereye Gidiyor? İşte Tahminler…

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Geçtiğimiz günlerde ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX’e soruşturma açtı. Bu olay, piyasanın gündemine bomba gibi düştü ve Bitcoin ve altcoin fiyatlarını olumsuz etkiledi. Şimdi yatırımcı ve trader’lar, BitMEX krizinin ne kadar süreceğini ve piyasanın yakında nereye yöneleceğini merak ediyor. İşte Bitcoin’in sıradaki adımını belirleyen sıcak tahminler…

İşte son günlerde Bitcoin ve altcoin piyasasında olan kritik gelişmeler

Perşembe günü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX ve tüm bağlı kuruluşlarına karşı çeşitli suçlamalarda bulundu. CFTC, BitMEX’in gerekli prosedürleri uygulamayarak kara para aklamayı desteklemenin yanı sıra yasadışı olarak çalıştığını da iddia ediyor. Banka Gizliliği Yasası, kimlik doğrulama ve işlemler sırasında şüpheli etkinlikleri bildirme gibi kara para aklamayı önleme düzenlemelerinin sıkı bir şekilde uygulanmasını gerektirir. CFTC ve New York Federal savcıları, BitMEX’in bu yasaları tamamen göz ardı ettiğine dair sağlam iddialar hazırladı.

BitMEX Krizi Ne Kadar Sürecek? Bitcoin Şimdi Nereye Gidiyor? İşte Tahminler… 3

Örneğin kayıtlar, platformun 6 yıl önceki başlangıcından bu yana ücretlerde bir milyar doları aştığını gösteriyor. Amerikalıların platformda işlem yapması yasak olsa da bu ücretlerin çoğu ABD kullanıcılarından toplandı. Bu nedenle yetkililer, BitMEX’e kaydolmaya çalışan Amerikan vatandaşlarına uyarılar yapılmasını emretti.  Ek olarak, ABD Başkanı ve karısına yakın zamanda COVID-19 teşhisi konuldu. Bu iki olay, piyasalarda neredeyse anlık bir düşüşe yol açtı. Bu haberlerin piyasaya yayılmasından sonraki birkaç saat içinde, Bitcoin‘in değeri %5’in üzerinde düştü. Trendler, altcoin’lerin de bu düşüş eğilimini takip ettiğini gösteriyor. 

Willy Woo: BitMEX soruşturmasına rağmen Bitcoin yakında güçlü toparlanacak!

Ünlü kripto analisti Willy Woo, kısa bir süre önce azalan piyasa fiyatlarına rağmen Bitcoin’e olan büyük güveni dile getirdi. Willy Woo’ya göre, piyasa haksız bir şekilde abartılan BitMEX soruşturması nedeniyle artan satış baskısına maruz kaldı. Çünkü analiste göre, BitMEX saldırıya uğramadı, sadece borsa kurucuları CFTC tarafından ABD Banka Gizlilik Yasası’nı ihlal etmekle suçlandı. Ayrıca analiste göre, hiçbir yatırımcı bu nedenle para kaybetmeyecek.

Bitcoin yatırımcılarını şüphesiz BTC’de dip’leri satın almaya teşvik ediyor. Yüzlerce kişi Mike Novogratz’ın Twitter’daki yorumunu beğendi, paylaştı ve retweetledi. Bu durum uzmanlara göre, piyasada çok fazla iyimserlik olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Btcturk CEO’su Özgür Güneri ile Barış Ertül Yorumladı: Corona Virüsü Sonrası Bitcoin Nasıl Şekillenecek?

Coin Ajans

Kripto piyasaları düşüyor ancak yatırımcılar karamsar gözükmüyor

Coinbase: “Bitcoin 93 Gün İçinde Dijital Altın Olacak”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası