CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

BitMEX Suçlamaları Sonucu Bitcoin, Ethereum ve XRP’de Ani Düşüş!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Daha önce de bildirdiğimiz gibi, saat 19:00 sularında CTFC, popüler kripto para borsası BitMEX’in aleyhine dava açtı. FBI ise cezai suçlamalarda bulundu.

BitMEX, artık endüstri standardı haline gelen Bitcoin için çeşitli sözleşmeler sunan oldukça popüler bir türev kripto borsasıdır. Borsa ayrıca erişim kolaylığı nedeniyle de Bitcoin traderları arasında favori olarak görülebilir. Bu yıla kadar borsa, müşteri tanıma veya kara para aklama önlemlerine uymak zorunda değildi ancak Ağustos ayı itibarıyla borsa, zorunlu müşteri tanıma düzenlemeleri uygulayacaklarını bildirdi.

CFTC ise düzenlenmemiş bir ticaret platformu işletmek de dahil olmak üzere birden fazla CFTC düzenlemesini ihlal ettiği için BitMEX’e ceza kesti. CFTC başkanı “Kurallarımıza uyarak doğru şeyi yapan borsalara karşı kanunları çiğneyen kötü oyuncuların avantaj elde etmesine izin veremeyiz,” ifadelerini kullandı.

Ayrıca federaller BitMEX’i kara para aklama ve terörle mücadele faaliyetleriyle ilgili Banka Gizlilik Yasalarını ihlal etmekle de suçladı.

Bitcoin ve altcoin’lerde sert düşüş

Bitcoin, duyurunun üzerinden 15 dakika geçmesinin ardından %1.54 oranında düştü ve bir anda 300 dolara yakın değer kaybetti. Yazım sırasında da düşüş sürüyor ve CoinMarketCap verilerine göre öncü kripto para birimi BTC, %2.78 oranında kayıpla 10.479 dolardan işlem görüyor. BTC, düşüşe geçmeden hemen önce 10.900 dolara çok yakın seviyelerden işlem görüyordu.

BitMEX Suçlamaları Sonucu Bitcoin, Ethereum ve XRP’de Ani Düşüş! 5

Bitcoin’in düşmesiyle tüm kripto para piyasası da kırmızılaştı. Piyasa değerine göre ikinci büyük kripto para olan Ethereum’da da sert bir düşüş görüldü. ETH, 367 dolar seviyelerindeyken %2.73’lük bir düşüş ile 349 dolara geriledi.

BitMEX Suçlamaları Sonucu Bitcoin, Ethereum ve XRP’de Ani Düşüş! 6

Piyasa değerine göre üçüncü sırada yer alan XRP ise yine duyuru sonrasında 0,24 dolar seviyesinden %2.54’lük bir kayıp yaşadı ve yazım sırasında 0.23 dolarda.

BitMEX Suçlamaları Sonucu Bitcoin, Ethereum ve XRP’de Ani Düşüş! 7

İlgili Haberler

Corona Virüsü Krizi Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi Daha Ne Kadar Düşürebilir?

Coin Ajans

“Aya Gidiş mi Başlıyor?” Trump ve Biden Karşı Karşıya İken Ünlü Analist Altın Fiyatında Öngörüsünü Açıkladı

Bitcoin yükselmeden hemen önce dev kurumsal alım TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası