CoinAjans.com
Kriptopara Haber

BitPay Gemini Dollar ve diğer stabil coinleri destekleme kararı aldı!

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

BitPay Gemini Dollar ve bazı stabil coinleri destekleme kararı alarak, stabil coinlerin 

benimsenmesi için dev bir adım attı. BitPay Gemini yeni kripto ekleme şartları neler? Bu şekilde kripto ticareti volatiliteden etkilenmeyecek mi?


BitPay Gemini Dollar benimsemesi

Bitpay dünyanın önde gelen kripto para ödeme sağlayıcısı olarak tanınıyor.  Kısa süre önce yaptığı duyuru ile GUSD, USDC ve PAX  ve Gemini Doları gibi stabil coinleri kabul edeceğini duyurdu. Duyuru şöyle:

” Artık ödemelerinizi Gemini Doları olarak, Bitpay İşletmeler Faturalandırma Çözümlerini kullanarak yapabilirsiniz, biz BitPay olarak bu açıklamayı yapmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca heyecanlıyız çünkü stabil coin benimsenmesinde ilerleme kaydediyoruz ve kripto ödeme alanını genişletiyoruz.”

BitPay stabil coinleri kabul ederek, onların benimsenmesi adına çok büyük bir adım atmış oldu. GUSD,USDC, vePAX bu listelemede yer alan stabil coinler ve dünyanın her yerinde müşterileri var. Bu adımı atmakla BitPay kripto ticaretinin volatiliteden bağımsız olmasına da oldukça katkı sağlamış oluyor.

Kripto ticaretini volatiliden uzaklaştırmak 

Yukarıda bahsedilen kriptolar binlerce şirket tarafından artık ödemeler için kullanılıyorlar. Bu şirketlerin arasında Microsoft ve Avnet’in bulunması kullanıcılar için oldukça sağlam bir referans.

Hepsinden de öte BitPay müşterileri bir cüzdandan diğerine fon gönderebilecekler. Bu olay geleneksel bankacılık anlayışının karşısında, başka seçenek bırakmayacak ustalıkla gerçekleşen bir olay.

En son eklemelerin arkasındaki nedenleri açıklarken,şirket USD ye sabitlenmiş stabilcoinlerin benimsenmesinin son yıllarda dikkat çekecek ölçüde arrtığını söylüyor. Aynı zamanda hızlı para nakli ve şeffaflık sözü de işin cabası.

“Stabil coinleri kabul etmek ya da onlarla ödeme yapmak global çağta iş imkanları açısından bir çeşit kapı açmış oluyor. Uluslararası işletmeler doların stabilitesine ve blockchain ödemelerinin etkililiğine ihtiyaç duyuyor”

Yeni kripto ödeme seçenekleri   

Bitcoin ve Bitcoin Cash  uzun zamandır BitPay tarafından desteklenen kripto paralardı. Artık şirket yeni seçeneklerle müşterilerinin karşısına çıkmaya hazır.

BitPay sonunda Eylül başı itibariyle Ethereumu da bağrına bastı. Bir ay geçmeden de şirket mevcut coinleri genişletti. Bu arada Ripple’ın yatırım kolu olan Xpring ile ortaklık yapmayı da ihmal etmedi. BitPay emin adımlarla ilerliyor.

Kaynak 

 

İlgili Haberler

Arjantin’de Bitcoin işlem hacmi kabinenin açıklanmasıyla birlikte ATH yaptı

Coin Ajans

Binance’e Ruble çiftleri: Türk Lirası çok yakın

Coin Ajans

İşte Chainlink Link coini 20 dolar ötesine taşıyabilecek şartlar TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası