CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bittrex 300 milyon dolarlık Bitcoin’i nasıl kaybetti?

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Bittrex 300 milyon dolarlık Bitcoin’i nasıl kaybetti? Kripto para borsasından çekilen 45 bin adede yakın BTC bir hacker saldırısına benziyor. Kullanıcılar endişeli ancak borsa iddiaları yalanlayarak fonların güvende olduğunu söylüyor.


Bittrex 300 milyon dolarlık Bitcoin’i nasıl kaybetti?

Bittrex hesaplarından 300 milyon dolar değerinde Bitcoin çekildi. Kullanıcılar ise borsanın hacker saldırılarının yeni bir kurbanı olabileceği konusunda endişelere sahip. Ancak borsanın kendisi bu iddiaları yalanlayarak, fonların güvende olduğunu savunuyor.

Bittrex borsasından 43,564 Bitcoin çekildi. Kripto paralar ise bilinmeyen bir cüzdana gönderildi. Mevcut fiyat seviyesinden bu kadar BTC’nin değeri 313 milyon dolar ediyor. Kripto transferi ise WhaleAlert tarafından tespit edildi.

Bu işlemden kısa süre sonra sosyal ağlarda FUD (korku ve belirsizlik) yayılmaya başladı. Bittrex kullanıcıları endişelerini dile getirirken, borsanın hacklenmiş ve fonların da çalınmış olabileceği ihtimalini gündeme getiriyor. Ayrıca borsanın bu kadar büyük bir para transferi yapmadan önce test işlemi yapmaması da çok garip. Genelde işlem platformunun kendi inisiyatifi ile böyle bir fon transferi öncesi test gerçekleştirilir.

İlgili – Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, DAO hack olayıyla ilgili konuştu

Bir saat sonra ise bu bilinmeyen cüzdandaki bütün Bitcoin’ler başka bir adrese transfer edildi. Ardından daha başka bir adrese ve böylece paranın aktarılması devam etti. Siber suçlular çalınan coinleri aklamak için böyle bir taktik kullanıyor. Çalınan kripto paralar parça parça bir adresten başka bir adrese sürekli transfer edilir.

Çekilen bu miktar, Bittrex’teki varlıkların üçte birine eşit. Kullanıcılar da borsayı paralarının güvende olup olmadığı konusunda istek yağmuruna tuttu. Birkaç saat sonra ise Twitter’deki Bittrex hesabı üzerinden bir cevap geldi: “Evet, fonlar güvende.” Buna rağmen borsanın yönetimi söz konusu para transferi ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Ayrıca borsanın hesaplarından Bitcoin’in neden parça parça başka bir yere transfer edildiği ile ilgili de bir şey denilmedi.

Daha önce Güney Kore kripto para borsası Upbit hacker saldırısının kurbanı olmuştu. Bu zaman 50 milyon dolarlık Ethereum kayıplara karışmıştı.

İlgili – Siber saldırganlar kripto malware yaymak için Youtube’u kullanıyor

Kaynak

İlgili Haberler

Şanghay’dan sonra Şenzen yönetimi de kripto paralara savaş açtı

Coin Ajans

Çin kripto parasının ilk hedefi Afrika!

Coin Ajans

Davos’ta Küresel Dijital Para Kılavuzu Yayınlandı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası