CoinAjans.com
Blockchain

Blockchain 5G teknolojisinde kullanılabilir mi? – Patent başvurusu geldi!

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Blockchain 5G teknolojisinde kullanılabilir mi? Patent başvurusu geldi! Amerikan çok ulusu teknoloji şirketi Cisco Tecnology,Inc. Blockchain’i 5G teknolojisinde kullanabilmek için ilk adımı attı.


Blockchain 5G teknolojisinde kullanılabilir mi? – Neden olmasın!

 

Bitcoin ile hayatımıza giren Blockchain adı, son dönemde daha sık duyulmaya başlandı. Kısaca şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir dağıtık veri tabanı olarak tanımlayabileceğimiz Blockchain, teknoloji geliştirme şirketlerinin dikkatini oldukça çeker oldu. Amerikan çok uluslu teknoloji şirketi Cisco Technology, Inc.’de blockchain teknolojisiyle yakından ilgilenen şirketlerden biri.

İlgili haber: Blockchain savaşında ABD mi Çin mi önde?

Cisco’nun amacı ise, blockchain teknolojisini 5G geliştirmelerinde kullanmak. Cisco Inc, bunun için blockchain kimlik doğrulama verilerini de içeren UE isimli iletişim ağlarının düzenlenmesini sağlayan bir patent başvurusunda bulundu.

Uygulamaya göre, ağ işlemleri, oturum açma isteği verilerine dayanan Blockchain Kimlik Doğrulama İşlevi (BAF) süzgecinden geçirilerek, ağın hem daha güvenilir hem de çok daha hızlı olması sağlanacak.

Cisco Technology, Inc. yaptığı bu girişimle, çeşitli mobil cihazlarda kullanılan 5G ağlarını blockchain’in üstün özellikleriyle donatarak, insanlara çok daha hızlı ve kesintisiz bir ağ erişim imkanı sunmayı hedefliyor.

Hiç şüphe yok ki Bitcoin’in altında yatan Blokchain teknolojisinin bu gibi geliştirmelerde kullanılması, hem Bitcoin’in güvenilirliğinin daha iyi anlaşılması hem de sistemin kusursuz işleyişinin bütün dünyaca bilinmesi adına çok önemli bir misyon ifa etmektedir.

İlgili haber: HSBC kayıt sistemini tamamen blockchain ağına taşıyor

Kripto para sektöründen son haberler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

KAYNAK

İlgili Haberler

Tron 3’üncü en başarılı blockchain’e sahip: Birinci kim?

Coin Ajans

Binance, Çin’de bir Blockchain araştırma enstitüsü kurdu

Coin Ajans

Sermaye fonları DeFi projelerine destek oluyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası