CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Blockchain tabanlı Uçurtma Projesi ilk öğrenci kampanyalarını duyurdu

kripto para haber coinajans

Basın bülteni

Mert Susur, Altuğ Öztürk ve Mustafa Turhan’ın kurucusu olduğu Uçurtma Platformu, başarılı öğrencilerle onlara yardım etmek isteyen destekçileri bir araya getiren ve bu süreci Blockchain teknolojisinin sağladığı şeffaf ve güvenilir yapı ile sağlayan bir proje olarak yakın geçmişte hayata geçmişti. Uçurtma Projesini diğer örneklerinden ayıran en önemli özelliği ne destek olanlardan, ne de öğrencilerden herhangi bir komisyon ya da ücret almadan bu hizmeti sağlaması. Böylelikle öğrencinin kampanyasına göndereceğiniz tüm paranın öğrencinin hesabına geçtiğinden emin olabilirsiniz.

Yakın zamanda Boğaziçi Üniversitesi’nden 25 öğrenciye düzenli olarak destek sağlayacak pilot çalışmasını hayata geçirmek için çalışan Uçurtma ekibi şimdilerde ise ilk öğrenci kampanyalarını duyurup destekçilerin aktif katılımını bekliyorlar.

Selvin Yıldız – Geleceğin bilim insanına destek olur musun?

Kampanyalardan birisi İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü son sınıf öğrencisi olan Selvin Yıldız’a ait. Selvin, master eğitimi için Finlandiya’da Oulu Üniversitesinden %75 burs hakkı kazandı. Eğitim hayatını yurt dışında devam ettirip ülkesi için başarılı bir bilim insanı olmayı amaçlayan Selvin, master programı için toplamda 9970 Euro’ya ihtiyaç duyuyor.

Selvin’in kampanyasının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bilime olan ilgisini “Çocukluğumdan beri bilime ilgili biri oldum ve ilerde iyi bir araştırmacı olmayı hedefliyorum.“ sözleri ile ifade eden Selvin’e başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Bayraktar – Hayallerime Ulaşmama Yardım Eder Misiniz?

Bir diğer kampanya ise Elginkan Anadolu Lisesi’nden mezun olup lise yıllarından beri ilgi duyduğu astronomi alanında dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Pennsylvania State University’e kabul hakkı kazanan Barış Bayraktar’a ait. Barış’ın üniversite eğitiminin ilk yılı için 38,000 Dolar’a ihtiyacı var.

Dünya genelinde astronomi alanında başarılı bir isim olmayı isteyen Barış’ın kampanya detaylarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Astronomi merakının nasıl başladığını “Okulda 10. sınıfta kendim mini bir konferans vermiştim bunun haricinde Umut Yıldız hocamla bir e-konferans düzenlemiştir ve bu okulumda bir ilkti. Sonrasında ise bu yaptığım iki etkinlik okulumda ECA Astronomi adını verdiğim bilim kulübünün kurulmasına kadar gitti.” sözleri ile ifade eden Barış’a serüveninde başarılar dileriz.

Siz de Uçurtma Platformu üzerinden kampanya sahibi öğrencilere BiLira göndererek destek olabilir ve onların eğitim hayatlarına katkıda bulunabilirsiniz. BiLira sahibi olmayan ama destek olmak isteyen kişiler ise kampanya sayfaları üzerinden hızlıca BiLira hesabı oluşturup banka ile Havale/EFT yaparak hızlı bir şekilde öğrencilerin kampanyalarına destek olabilirler.

Müzik dinlemek, film ve dizi izlemek için aylık ödediğimiz bize göre ufak rakamlar aslında öğrenciler için eğitim hayatlarında birer büyük basamağa dönüşebilir. Uçurtma bu süreçte destekçilere hızlı ve kolay bir şekilde bağış yollama ve tüm süreci akıllı kontratlarda yönetip şeffaf ve güvenli bir hizmet sunma konusunda yardımcı oluyor. Böylece öğrenci ve destekçi için en ideal ve güvenli zemini sağlamayı amaçlıyor.

Üç aşamada öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Öğrenci kampanyalarını görmek için kampanyaları listeleyebilir:

Öğrencilerin kampanyalarını inceleyebilir:

Destek olmak istediğiniz öğrenciyi seçtikten sonra Destek Ol butonuna basarak ister bankanız üzerinizden EFT/Havale yapabilir, isterseniz de Ethereum cüzdanınızı kullanarak BiLira göndererek öğrenciye destek olabilirsiniz.

Email: iletisim@ucurtma.tech
Twitter: https://twitter.com/UcurtmaProjesi/
Instagram: https://www.instagram.com/ucurtma_projesi
Blog: https://medium.com/ucurtma-projesi
Telegram: https://t.me/ucurtma_projesi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bloomberg Analisti Bitcoin İçin 10.000 Dolar Tahminini Açıkladı!

Coin Ajans

Kripto hackerları ünlü sanatçı Taylor Swift’in fotoğrafına casus kod yükledi

Coin Ajans

Her yerde aranıyor: 147 milyon dolarlık Bitcoin ile kayıplara karıştı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası