Altcoin

Blok ödülünün azalmasından sonra Ethereum Classic ETC fiyatı istikrarlı

koinmedya_googlenews

Blok ödülünün azalmasından sonra Ethereum Classic ETC fiyatı istikrar yakaladı. ETC, ikinci blok ödülü azaltma olayını yaşıyor. Kripto paranın fiyatının bu olaya nasıl tepki verdiğine bakalım.


Blok ödülünün azalmasından sonra Ethereum Classic ETC fiyatı istikrarlı

Ethereum Classic (ETC), piyasa değerine göre en büyük 21. kripto para. ETC fiyatı 13 Mart’taki dip seviyelerinden sonra sıçrama kaydetti. 16 Mart’ta ise blok ödülünde azalma yaşayan Ethereum Classic fiyatı istikrara kavuştu.

ETC son birkaç günde iniş ve çıkışlar yaşadı. ETC coin dün sabah 5.29 dolara kadar çıktı ve ardından da yeniden 5.00 doların altına yerleşti. Buna rağmen kripto paranın mevcut fiyatı, piyasanın neredeyse tamamının dip yaptığı 13 Mart’taki seviyesinden yüzde 30 yükselmiş görünüyor. Dahası, ETC 16 Mart’taki blok ödülünün azalması olayından sonra fiyatını aynı seviyelerde korudu.

koinmedya_brave

ETC şu an piyasa değerine göre ilk 20’de yer almıyor ve Bitcoin ve hatta Ripple ile kıyaslanabilecek bir pozisyondan değil. Yine de sektörün başlıca coinlerinin corona virüs pandemiği sebebiyle çok düşük seviyelere gerilediği bir ortada ETC’nin yükselmesi, daha küçük piyasa değerine sahip coinlerin BTC karşısında yükselmesini bir örneğini oluşturuyor.

İlgili – Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı

Blok ödülünün azalmasından sonra Ethereum Classic ETC fiyatı istikrar yakaladı. ETC, ikinci blok ödülü azaltma olayını yaşıyor. Kripto paranın fiyatının bu olaya nasıl tepki verdiğine bakalım.

Ethereum Classic ETC fiyatı

13 Mart’ta ETC fiyatı 3.80 dolara düşmüştü. Bu seviyeye Şubat’taki 10 dolarlık seviyesinden keskin bir düşüş ile gelmişti. Bu zor koşullara rağmen ETC kendisini toparlayabildi ve iki hafta boyunca 4 dolar ile 5 dolar aralığında dolandı.

ETC’nin sıçrama yapması ise tam da ikinci blok ödülü indiriminden önce gerçekleşti. Bu olay 16 Mart’ta yaşandı. ETC yakın bir zamanda 10 milyon blok sayısına ulaşmıştı. Blok ödülleri her beş milyon blokta yaklaşık olarak yüzde 20 azalıyor. Yani madenciler çıkardıkları blok başına daha az kazanıyorlar. İlk ödül azaltma olayı Aralık 2017’de yaşanmıştı. Varlık 210.7 milyon token sınırına ulaşana kadar indirimlerin devam etmesi planlanıyor.

İlgili – Ethereum Classic DeFi projeleri için ETH’den daha iyi bir platform: İddia

Blok ödülünün azalması coinlerin fiyatına etki ediyor. Bitcoin’de de “BTC halving” adlanan blok ödülü yarılamasına az kaldı. Bazılarına göre bu olay ile Bitcoin fiyatı yükselecek. ETC çok daha küçük bir ağ ve bu olayın fiyatı nasıl etkileyebileceği ile ilgili bize yeni bir veri sağlamış oldu. BTC tahminleri için de kullanılabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Bu Altcoin Yatırımcıların Para Çekmesini Engelleyip Fiyatını Şişiriyor!

İşte Bu Ay Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Etkileyebilecek 3 Kritik Gelişme

XTZ direnemedi – Bitcoin’de başlayan yangın Tezos’u da sardı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası