CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bloomberg Analisti Bitcoin’de Yükseliş Öngörüyor – İşte Nedeni

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bloomberg’in araştırma kolu olan Bloomberg Intelligence’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, 22 Eylül Salı günü Bitcoin HODLer’ları için güven verici sözler sarf etti.  

18 Eylül Cuma günü, üç büyük ABD hisse senedi endeksi zayıf bir kapanışa tanık oldu. ABD borsasının son dönemdeki düşük performansının bir nedeni, 23 Mart’tan beri tanık olunan devasa ralliyi güçlendiren bazı şirketlerin değerlemelerine ilişkin endişeler nedeniyle teknoloji hisselerinin (Amazon, Tesla…) kademeli olarak değişmesi.

Bir diğer neden ise geçtiğimiz haftalarda Washington’da COVID-19 salgınının ekonomik etkisiyle mücadele etmek için yeni bir mali teşvik paketi üzerinde fikir birliğine varılamamış gibi görünmesi.

Bugün itibarıyla Dow Jones %0.49, S&P 500 %0.20 ve Nasdaq %0.23’lük bir düşüş ile negatif bölgede.

Elbette, bu riskten kaçınma havası; genellikle riskli bir varlık olarak davranma eğilimindeki Bitcoin’i olumsuz etkiler. Son üç haftada ABD hisse senedi fiyatları düştükçe Bitcoin fiyatı da düştü.

1 Eylül’de Bitcoin fiyatı güç içi en yüksek 12.062 dolara ulaştı. BTC şu anda 10.464 dolardan işlem görüyor. Yani, 1 Eylül’deki o yüksek seviyeden bu yana BTC fiyatının %13 oranında düştüğü gözlemleniyor.

Bloomberg Analisti Bitcoin’de Yükseliş Öngörüyor – İşte Nedeni 3

Mike McGlone’dan Bitcoin yorumu

Bitcoin fiyatındaki bu son düzeltmenin ciddi bir endişe nedeni olduğunu düşünenler için hem altın hem de BTC için uzun vadede boğa görünümünü sürdüren McGlone, bazı güven verici ifadeler kullandı:

“Bize göre Bitcoin, hisse senedi ve tahvil fiyatlarında yukarı yönlü potansiyelin sınırlı olduğu bir dönemde; birincil derecede yararlanılması gereken, çarpıcı bir sabit arz varlığıdır. Parasal genişleme ve daralan Bitcoin arzı, en iyi fiyat görünüm ölçütleri olarak benimseme ve talebi ortaya koyuyor.”

“Altın ve Bitcoin 21 Eylül’ü, 2020’de neredeyse hiç değişmemiş olan S&P 500’e kıyasla yaklaşık %25 ve %45 daha yüksek seviyelerde kapattı ve göreceli bir değer eğilimi gösterdi. Mali teşvik belirsizliğine karşı parasal genişlemenin kesinliği ve dalgalanan borsalar, yarı-para birimlerine geçiş için bir temel oluşturuyor.”

Ayrıca 19 Ağustos’ta McGlone, BTC arzının 21 milyon token ile sınırlı iken Bitcoin talebi ve benimsenmesi devam ettiği için bu devin ancak “beklenmedik bir şey yaşanmasıyla” durdurulabileceğini söylemişti:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin ile en yüksek korelasyona sahip altcoin hangisi?

Coin Ajans

ABD Borsaları 1933’ten Beri En İyi Performansını Sergiledi! Bitcoin ve Altcoin’ler Nasıl Şekillenecek?

Coin Ajans

Corona Virüsü Krizi Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi Daha Ne Kadar Düşürebilir?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası