CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bloomberg analistinden müthiş Bitcoin fiyat tahmini! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Ünlü Bloomberg analisti Twitter’da, kripto para piyasasının uzun vadeli görünümüne dair heyecan veren bir yorum yaptı. İşte kripto yatırımcılarını heyecanlandıran Bitcoin fiyat tahmini!

Bitcoin fiyat tahmini: “Bitcoin parabolik yükselişe hazırlanıyor!”

Bloomberg ajansının emtia ve kripto stratejistlerinden Mike McGlone, Bitcoin’in parabolik bir yükselişe hazırlandığını iddia ediyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Twitter’da kripto para piyasasının uzun vadeli görünümünü açıklayan McGlone, Bitcoin’in 400.000 dolarlık bir fiyat hedefine ulaşmasını bekliyor.

Bloomberg’in üst düzey analistlerinden biri olan Mike McGlone, Bitcoin’in mevcut performansının 2013’teki performansıyla karşılaştırıldığında, en büyük kripto paranın 400.000$ güzergahında olduğunu söylüyor.

Bloomberg stratejistine göre, 400 bin dolarlık bu hedef, Bitcoin’in tarihsel performansıyla oldukça uyumlu.

Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin 2021’de parabolik yükseliş için zemin kazanacak!

Ünlü analist, Bitcoin’in rezerv para birimi potansiyeline sahip olduğunu ve bundan dolayı bireysel ve kurumsal yatırımcıların çığ gibi büyüdüğünü ifade ediyor. Ona göre; Bitcoin’in uzun vadeli görünümü ve dünya çapında devam eden fiat para enflasyonu, Bitcoin’in küresel bir rezerv varlık olmasına katkı sağlayacak.

Kripto piyasasına kurumsal yatırımların katılması, kripto tabanlı altyapı ve ürünlerin artması ile DeFi sektörünün büyümesi, Bitcoin’in 2021’de olgunlaşması için mükemmel bir ortam oluşturacak.

“sportsbet”

“Bize göre, 2021’de piyasanın olgunlaşması yönündeki atılımlar, Bitcoin’i risksiz bir varlığa dönüştürüyor olabilir.”

bitcoin fiyat tahmini Bloomberg analistinden müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

Bu arada analist bu açıklamayı, Bitcoin 50.000 ila 55.000$ arasında işlem görmeye başladığı sırada yaptı. 

bitcoin fiyat tahmini Bloomberg analistinden müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

Ona göre kripto piyasasının mevcut görünümü, şu anda 2013 boğa piyasasını yansıtıyor. Ancak bu kez piyasaya giren kurumsal yatırımcıların yanı sıra, piyasada hızla büyüyen merkezsiz borsalar (DEX’ler) ve merkezsiz finansın (DeFi) yükselişi, boğa piyasasını çok daha büyük boyutlara taşıyabilir. Nitekim tüm bunlar, Bitcoin fiyatı için yükselişi sağlayacak yakıt görevi görüyor. 

McGlone ayrıca, Bitcoin’in 21 milyon olarak belirlenen sınırlı arzı sayesinde, gelecekteki fiyat artışlarının daha da büyük olacağını öne sürüyor. Yine ünlü analist daha önce konuya ilişkin şöyle bir açıklama yaptı:

“Sınırlı arz ve artan talep, Bitcoin için çok önemli. Bazı tahminlere göre, altının piyasa değerine yaklaştıracak makroekonomik temellerle birlikte Bitcoin 500.000$’lık bir fiyata ulaşabilir. Tabii başarısız da olabilir.”

500.000$’lık bir fiyat hedefi, Bitcoin’in nihayetinde, yaklaşık 9 trilyon$ olan altının piyasa değerini geçeceği teorisine dayanıyor. Bitcoin boğası Anthony Pompliano, bunun 10 yıldan daha kısa bir sürede gerçekleşeceğini öngörüyor. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 1 trilyon dolar civarında. 

Çoğu piyasa analisti, 9 trilyon doları BTC’nin 21 milyon ile sınırlandırılmış arzına bölerek 500.000$’lık bir fiyat hedefine ulaşıyor. Elbette McGlone, BTC’nin uzun vadede 500.000$’a ulaşacağını tahmin eden tek kişi değil. Sektörden başka uzmanlar da bu görüşü destekliyor.

Bazıları daha da ileri giderek, Bitcoin’in “altından daha iyi” olacağını, hatta bazıları ise rezerv para birimi olacağını iddia ediyor. 

Elbette bu piyasada hiçbir şeyin garantisi yok. Ancak uzmanlar, kurumsal sermaye başta omak üzere, temel dinamiklerin bir kasırgaya dönüşüp, Bitcoin fiyatını gelecekte 500.000$ ve ötesine sürükleyeceğine inanıyor.

Kaynak

50 bin kişinin katıldığı ankette Bitcoin fiyat tahmini (27 Mart 2021)

Elon Musk’ın 24 Mart’ta Tesla’nın Bitcoin üzerinden satışa başladığını duyurmasının ardından Bitcoin fiyatlarında ciddi dalgalanmalar yaşandı. Fiyatlar Elon Musk etkisi ile 57 bin doları geçti. Ancak Musk’ın duyurusu piyasada kalıcı bir etki doğurmadı ve fiyatlar 25 Mart’ta 50 bin dolara kadar geriledi. 50 bin dolarlık destek hattını test eden Bitcoin, gelen tepki alımları ile tekrardan yönünü yukarıya çevirdi. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 55 bin doların üstünde tutunmaya çalışıyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında yaşanan saatlik değişimi görüyoruz.

bitcoin fiyat tahmini Bloomberg analistinden müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

50 bin dolar hattı Bitcoin için güçlü bir destek hattı oluşturdu. Ünlü analist John Bollinger, “Bitcoin hangi seviyeye kadar düşer” sorusuna. “Net bir rakam veremem ama ben Bollinger Bandlarının alt seviyesine bakıyorum” demişti. Gerçekten de John Bollinger’in işaret ettiği gibi Bollinger Bandlarının alt sınırı 50 bin dolar seviyesinde güçlü bir destek hattı oluşturdu ve parite dün bu seviyeye kadar geriledi.

“daisyturkiye”

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Aşağıdaki grafikte günlük Bitcoin fiyatları ve Bollinger Bandlarındaki (BB) değişimi görüyoruz. BB alt sınırı 51,000 dolar bandına yükseldi. Bu arada şu uyarıda bulunmak gerekiyor: BB aralığı daralıyor. BB aralığındaki daralma ilerleyen süreçte volatilitenin artacağı şeklinde yorumlanabilir.

bitcoin fiyat tahmini Bloomberg analistinden müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

Şimdi gelelim 50 bin kişilik anket sonuçlarına. Kripto para piyasalarında ilgi ile takip edilen Plan B’nin anketi tamamlandı.

S2F modelinin geliştiricisi olan Plan B, bu modeli sayesinde Bitcoin’in uzun vadeli görünümünü tahmin ediyor. Plan B’nin arz yanlı S2F modelini aşağıdaki grafikte görüyoruz.

bitcoin fiyat tahmini Bloomberg analistinden müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

Plan B, yüzbinlerce takipçisine 2021 Aralık öncesi S2F modeline göre Bitcoin fiyatlarının hangi seviyede olacağını soruyor.

Katılımcıların %10.7’sı Bitcoin’in $500K’nın üstünde olacağını düşünüyor.

Katılımcıların %16.1’i Bitcoin’in $100K altında olacağını düşünüyor.

Katılımcıların %33.2’sı Bitcoin’in $288K’nın üstünde olacağını düşünüyor.

Katılımcıların %40’ı Bitcoin’in $100K üstünde olacağını düşünüyor.

Bitcoin fiyat tahmini: Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatacak!”

BTC’nin 2018’de 4.000 doların altına düşeceğini önceden bilen Peter Brandt, yine sahneye çıktı ve büyük bir boğa koşusunun başlayacağını söyledi.

Bitcoin fiyat tahmini

Aynı zamanda emtia sektöründe otuz yıllık deneyime sahip olan analist, Bitcoin’in parabolik yükselişinin ardından bir kez daha yükseliş tahmininde bulundu. Ünlü analist, Bitcoin’i 200.000 dolara çıkaracak dev bir boğa koşusu öngördüğünü açıkladı.

Bitcoin 2017’de yaklaşık 20.000 dolara ulaştıktan sonra Brandt, o zamanlar insanlara pek inandırıcı gelmeyen bir tahmin ortaya attı. Bitcoin’in yeni bir ayı döngüsüne gireceğini ve yaklaşık %80 oranında değer kaybedeceğini söyledi.

Brandt bu analizini 22 Ocak 2018’de yayınladı ve Bitcoin 15 Aralık’ta 3,200 dolara kadar düştüğünde analizi doğrulanmış oldu.

Efsanevi yatırımcı Peter Brandt’in yeni analizi ise, Bitcoin fiyatının bir sonraki parabolik koşu sırasında 200.000$’a yükselebileceğini gösteriyor. Ancak analize göre yükseliş devam ederken, bazı düzeltmeler de olacak.

“Bitcoin 200.000 dolar olacak!”

Brandt, teknik bir formasyona göre BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşacağını tahmin ediyor.

Bitcoin’in daha önceki büyük fiyat hareketlerini bilen ünlü analist CoinDesk TV’ye verdiği yakın tarihli bir röportajda Bitcoin’in uzun vadeli boğa piyasasının bozulmadan kaldığını açıkladı.

Teknik analizine göre fiyatın yükselmeye devam edeceğini öne süren Brandt, bu yükseliş güzergahında Bitcoin’in düzeltmeler yapacağını da ekledi.

Röportaj sırasında Brandt, uzun vadeli trende bağlı olarak, yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğine kadar Bitcoin fiyatının 180,00 ila 200,000$’a ulaşmasını beklediğini açıkladı. 

“Ben daha geniş resme odaklanıyorum. Son 10-11 yıllık zaman dilimine baktığımızda, bu dev rallilerin iki ila üç yılda bir hız kazandığını ve sonra büyük bir düzeltme geldiğini görüyoruz.”

Brandt yatırımcıları, ralli boyunca yaşanabilecek düşüşler konusunda da uyardı ve yatırımcıların çok endişeli olduğunu gösteren sosyal medyadaki son eğilimin de bu trende zarar verdiğini sözlerine ekledi. 

Bu arada analist, yalnızca geçmişteki düzeltme hareketleri hakkında yaptığı doğru tahminlerle tanınmıyor. Brandt, Nisan 2019’da “iki yıl içinde” kripto para biriminin 50.000 dolarlık bir fiyata ulaşacağını tahmin etti. 

Tam da söylediği gibi Bitcoin fiyatı, bu yılın başlarında 50.000$’ı aştı. Hatta 55.000$’ı yeniden test etmesine neden olan bir düzeltme yapmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000$‘ın üzerine çıktı.

CoinDesk’e konuşan Brandt, Bitcoin’in “bir değer deposu ve değişim aracı” rolünü üstlendiğini” belirtti. 

Ayrıca bu ayın başlarında Brandt, BTC’nin fiyat grafiklerinde ters baş ve omuz (TOBO) formasyonuna işaret ederek, kripto para birimi için yeni zirvelere işaret etti.

Bu arada, üç zirveye sahip bir taban çizgisi olarak görünen TOBO, düşen bir trendin sona ermek üzere olduğuna ve yükseliş trendinin başlayacağına işaret eden teknik bir formasyondur.

Kaynak

İşte 2021 için en mantıklı 6 Bitcoin fiyat tahmini

2020 yılı hangi olayla anılacak derseniz hiç şüphesiz Covid-19 ve Bitcoin rallisi gelecek akla. Bu iki olay 2020 yılına damgasını vururken Covid-19’un Bitcoin fiyatını etkilediği de muhakkak.

2017 yılında yaşanan ralli bireysel yatırımcılardan ve FOMO gibi tutumlardan kaynaklanıyordu ve çok sağlam değildi. Soncunu da zaten gördük. 2020 yılı Bitcoin rallisi ise kurumsalların işin içine girmesiyle çok daha sağlam bir zeminde ilerliyor. Bu durumun 2021 yılına kadar da sürmesi bekleniyor.

Mevcut BTC fiyatları 27.000 doların üzerinde seyrederken, on yıl için en karlı yatırım ne olabilir?

bitcoin fiyat tahmini

Bloomberg Analistinin 2021 yılı beklentisi 55,000 dolar.

Blooomberg bir süredir Bitcoini takibe almış durumda. Dev medya kuruluşunun analistleri periyodik olarak Bitcoin raporu hazırlıyorlar.

En son BTC raporlarında, 2021’de Bitcoin için çok daha güçlü ve yukarı doğru giden bir piyasa öngördüler. Peki bu öngörü ne kadar sağlam?

Rapora göre Bitcoin, 50.000 dolarlık hedef direncini destekleyen ve yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına gelen makroekonomik, teknik ve arz-talep göstergeleri ile 2021 yılına kadar fiyatta ilerleme eğilimini sürdürecek.

Analistler, BTC’nin temel göstergelerinin bu yıl 2017’ye kıyasla çok daha güçlü olduğu konusunda hemfikirler. Bunun en temel nedeni esas olarak Bitcoin piyasasında katlanarak yükselen kurumsal zenginlik akışı, üç yıl önceyi düşünürsek bu çok zor bir olasılıktı.

Bloomberg’in Aralık ayı bitcoin raporuna göre, BTC’nin “temelleri 2017’den daha sağlam.”  Mike McGlone’un kendisinin yaptığı son yoruma göre ise 2021’e girerken Bitcoin için 20.000 dolar artık destek fiyatı olacak.

bitcoin fiyat tahmini Bloomberg analistinden müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

Messari Araştırma Projelerine göre Bitcoin fiyatı Ekim 2021’de 276,000 dolar.

Birkaç ay önce, dijital varlık piyasası istihbarat firması Messari’de bir kripto araştırmacısı olan Jack Purdy, bir tweet’te, bitcoin fiyatının yarılanma yıllarındaki kar geri dönüş eğilimini mükemmel bir şekilde takip ettiğini söyledi

BTC’nin Ekim 2016’daki fiyatı 895 dolarken, bir yıl sonra 20 kat kazanç getirmeye devam etmişti. Bu yıl Ekim Bitcoin fiyatlarından yapılan benzer hesaplamalar da  2021’de 276.000 dolarlık bir fiyat öngörülüyor.

Ve İşte PlanB’nin söyledikleri

Hollandalı nicelik analisti PlanB, kripto para birimi topluluğunda ve hisse senedi akış (S2F) modeli için geleneksel finansal yatırım çevreleri arasında büyük üne sahip bir analist. BTC’nin son fiyat hareketi, PlanB’nin  modelini iyi takip ediyor gibi.

2021-2025 Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre 2021 yılında Bitcoin BTC 100K seviyesine çıkacak.
Citibank’a göre 318K gibi bir fiyata çıkacak.

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre 23,107.30 dolar,
LongForecast’a göre 26,520 dolar
Digitalcoin’e göre 60,947.24 dolar
Tim Draper 2022 gelmeden fiyatın 250K olacağını tahmin ediyor.
Pantera Capital CEO’su 2022 yılı için Bitcoin fiyatını 356K olarak öngörüyor.
Adam Back’e göre Bitcoin iki yıl içinde 1 trilyon dolar olacak

2023 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a 25,088.80 dolar
LongForecast’a göre 24,535    dolar
Digitalcoin’e göre 59,671.40 dolar

2024 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  27,064.20 dolar
LongForecast’a göre 67,193 dolar
Digitalcoin’e göre 33,935.94

2025 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  28,351.10 dolar
Digitalcoin’e göre 41,704.25 

Sonuç

Bitcoinin sürekli bir ilerleme gösterdiği bir gerçek ancak Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin vadeli primleri zirve yaptı! Neyse ki piyasa çakılmadı! TAKİP ET

Coinajans.com

Traderlar Neden 2021’e Kadar “Can Sıkıcı” Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketi Bekliyor?

Bitcoin hakimiyeti tehlike altında! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası