CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bloomberg Analistinden Önümüzdeki Yıl İçin Altın ve Bitcoin Tahmini!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bloomberg Intelligence’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yıllık ortalama altın ve Bitcoin (BTC) fiyatlarının önümüzdeki yıl büyük bir artış göreceğine inanıyor. 2021’de McGlone, altının 2.000 dolara ulaşmasını ve Bitcoin’in 2017’de ulaştığı tüm zamanlar seviyesi olan 20.000 doları aşmasını bekliyor. Son tweet’inde, mevcut boğa piyasasının temel ve teknik faktörleri iyileştirerek güçlenmek istediğini belirtti.

Bu yılın başlarında McGlone, hem Bitcoin’in 13.000 dolara ulaşması; hem de BTC’nin volatilitesinin düşmeye devam etmesi ile ilgili tahminlerini de dile getirmişti. BTC yükselişine devma etmeden önce 22 Ekim’de analistin tahmin ettiği gibi 13.000 doların üzerine çıktı ve 6 Kasım’da 15.863 dolara ulaştı.

Mevcut Bitcoin rallisine kurumlar mı sebep oluyor?

Mevcut Bitcoin rallisinin; Grayscale ve Square gibi devlerden, Bitcoin’i rezerv para birmi olarak almaya istekli özel şirketlerden gelen fonlara kadar büyük miktarda kurumsal fon akışı tarafından yönlendirildiğine inanılıyor. Bugün erken saatlerde, trader ve analist Willy Woo, Bitcoin’in “yeni akıllı para” tarafından (Woo’nun tanımına göre yüksek net değerli bireyler tarafından) emildiğini tweetledi.

Ayrıca JP Morgan, şu anda kurumsal oyuncuların altın yerine Bitcoin’e fon tahsis etmeye daha istekli olduğunu açıkladı.

Hepsinden öte, ünlü Bitcoin nefreti Nouriel Roubini, Bitcoin’i desteklemeye yönelik bir adım atarak topluluğu şok etti. Bir röportajda, Bitcoin’in hala bir para birimi olmamasına rağmen, sabit arzı nedeniyle kısmi bir değer deposu olarak kullanılabileceğini belirtti. Dolardan farklı olarak, Bitcoin arzı asla genişletilemez.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

2017-2021 Bitcoin boğa sezonları arasındaki korkutan benzerlik! TAKİP ET

Coinajans.com

Sorun Bitcoin fiyat volatilitesi mi? Siz bir de Amazon’a bakın!

Coin Ajans

Ünlü Borsa Bitcoin Vadeli İşlemlerine Hazırlanıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası