CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bloomberg analistlerinden 6 haneli Bitcoin tahmini! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Bloomberg analistleri tarafından kaleme alınan son rapora göre, Bitcoin bazılarının iddia ettiği gibi 20 bin doların altını değil; yıl sonuna kadar altı haneli rakamları görecek!

Bloomberg’ten heyecan veren Bitcoin tahmini!

Bloomberg analistlerine göre, bazılarının beklediği gibi, Bitcoin dump yaparak 20.000 doların altına düşmeyecek. Aksine yıl sonuna kadar, müthiş bir pump yaparak altı haneli rakamları görecek!

Yani Bloomberg analistleri, Bitcoin’in 100.000 dolara yükselme olasılığının çok daha yüksek olduğunu söylüyor. Çünkü onlara göre; piyasada yaşanan son büyük çöküş Bitcoin’i, “fiyatı düşük ve yenilenmiş” bir varlığa dönüştürdü.

Bloomberg analistlerinden 6 haneli Bitcoin tahmini!

En son yayımlanan makalede analistler, BTC’nin bir süreliğine 30.000 ila 40.000 dolar arasında kalabileceğini, ancak yıl sonuna kadar nihai hedefinin 100.000 dolar olduğunu söylüyor.

Bitcoin fiyatı, nisan ayı ortalarında kaydettiği ATH (tüm zamanların en yüksek) seviyesi olan 65.000 dolardan bu yana hızlı bir şekilde değer kaybediyor. Esasen serbest düşüş mayıs ayında başladı. Elon Musk tarafından tetiklenen düşüş, Çin hükümetinin piyasada FUD’a yol açan açıklamalarının ve aşırı kaldıraçlı pozisyonların etkisiyle de hızlandı.

“koinmedya_biswap”

Tüm bu olumsuz gelişmeler, kripto para biriminin 30.000$’lık son üç ayın en düşük seviyesini görmesine neden oldu. O zamandan bu yana yaklaşık 6 bin dolar artsa da Bitcoin birkaç kez 40.000 dolardan reddedildiği için hala satış baskısıyla mücadele ediyor.

Bloomberg araştırmacıları, son makalede bu olumsuz gelişmelere değindi ve varlığın bir süreliğine 30.000 ila 40.000 dolar arasında, tabiri caizse şekerleme yapacağını tahmin etti.

bitcoin tahmini Bloomberg analistlerinden 6 haneli Bitcoin tahmini!
Üç yıllık Bitcoin fiyat grafiği – Kaynak: Bloomberg

Ancak analistler, kripto para biriminin 2021’de başlattığı boğa koşusunun henüz bitmiş olamayacağına inanıyor. Hangi senaryonun (20.000 dolara düşüş mü, 100.000 dolara keskin bir artış mı) daha olası olduğu sorusunu ise şöyle yanıtlıyorlar:

“Bitcoin, 20.000 doların altında kalmaktan ziyade, 100.000 dolarlık dirence doğru ilerlemeye devam edecek.”

 

Kaynak

“koinmedya_biswap”

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Corona Virüsü Yeni Bir Tartışma Başlattı: Bitcoin Hisse Senedi ve Altın Gibi mi?

Coin Ajans

Edward Snowden’den etkileyici Bitcoin açıklaması

Erzurum’da Şoke Eden Bitcoin Vurgunu: Eşinden Bile Boşandı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası