CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Bloomberg Bitcoin raporundaki şaşırtıcı sonuç TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Bloomberg Bitcoin raporu BTC fiyatlarında yaşanan son fiyat artışlarını değerlendiriyor. Bloomberg’e göre Bitcoin fiyatlarında yaşanan son değer artışının 4 nedeni var.


Bloomberg Bitcoin raporu

Bitcoin 12 bin dolar direnç reddini yedikten sonra tekrardan 12 bin dolar sınırına doğru yaklaşıyor. Altın fiyatlarındaki artış ve Korona salgınında 2’inci dalga gibi faktörler Bitcoin fiyatlarındaki değer artışını devam ettiriyor. Bloomberg’e göre Bitcoin fiyatlarında son günlerde yaşanan değer artışının devamını gösteren 4 önemli faktör var.

  • Bitcoin aktif adres sayısındaki artış

Bitcoin aktif adres sayısındaki artış devam ediyor. Günlük aktif adres sayısı 1 milyonu geçerek son dönemin rekorunu kırdı. Santiment söz konusu gelişmeyi Bitcoin fiyatlarındaki değer artışının devam edeceğini gösteren gösterge yorumu ile paylaştı. Aşağıda Santiment’in analizini görüyoruz.

koinmedya_brave
  • Grayscale Bitcoin toplamaya devam ediyor

Kurumsal firmalar, Bitcoin piyasalarına Grayscale Yatırım Şirketi üzerinden giriş yapıyor. Bu nedenle Grayscale’in Bitcoin toplaması, bir anlamda kurumsal firmaları Bitcoin aldığı anlamına geliyor.

Grayscale Bitcoin Trust fonlarında tutulan Bitcoin miktarı 400,000 adedi buluyor. Bu rakam geçtiğimiz yılın Grayscale portföyündeki Bitcoin tutarının neredeyse 2 katı. Yıllık Bitcoin arzı 320,000 civarında. Grayscale, Bitcoin arzının yarısından fazlasını satın aldı.

  • Altın ile Bitcoin arasındaki korelasyon artış gösteriyor

Merkez bankaların piyasaya sürekli para pompalaması ve Korona Salgını 2’nci dalga riski küresel ekonomik belirsizlikleri arttırıyor. Bu süreçte yatırımcılar altın gibi güvenli limanlara sığınıyor. Bitcoin’in de altın gibi güvenli liman fonksiyonu icra etme olasılığı var. Yatırımcının Bitcoin algısı dijital altın şeklinde gelişiyor. Bu süreçte altını fiyatlarındaki artış Bitcoin’e olan ilginin de artmasına neden oluyor. Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon 0.35’e çıktı.

  • Bollinger Bandları analisti 13,000 doları işaret ediyor

Kripto para analisti McGlone, Bollinger Bandları üzerinden gerçekleştirdiği analizi üzerinden Bitcoin’in 13, 000 dolara çıkabileceğini iddia ediyor.

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Weiss Ratings kripto dünyasının başrol oyuncusunu açıkladı! TAKİP ET

Ethereum’daki Bitcoin miktarı rekora koşuyor TAKİP ET

Bitcoin ve kripto piyasası dip dalışı yapıyor – BCH, LTC, XTZ, TRX analizi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası