CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bloomberg stratejistinden Bitcoin yorumu: 20,000 dolara gidiyor

kripto para haber coinajans

Bu yıl birçok iniş ve çıkış yaşayan Bitcoin, yıla 7200 dolar seviyesinde başlamış, pandemi etkisiyle Mart ayında 4 bin doların altına düşmüş ancak daha sonra Haziran ayında 10 bin dolar seviyesini aşıp kademeli olarak bugüne kadar yükselerek gelmişti. McGlone’a göre ise, en büyük kripto para şu anda yukarı yönlü güçlü bir şekilde ilerliyor.

McGlone dün paylaştığı bir tweet’te, 2021’de ortalama yıllık fiyatın altın için 2 bin dolar, Bitcoin için ise 20 bin dolar olacağını belirtti:

“Yıllık ortalama fiyatlarda gösterge altın için 2 bin dolar, Bitcoin için ise 20 bin doları işaret ediyor. Bu yolda hızla ilerliyoruz. Bu yarı-paralar konusunda hem teknik hem de temel oluşumlar yeni ve tazelenmiş bir boğa piyasasını destekliyor”

Eğer BTC 20 bin dolar fiyatını aşarsa bu amiral kripto paranın bugüne kadarki en yüksek seviyesi olacak. CoinmarketCap’e göre bu rakam şu an 19 bin 982 dolar… Bu, MCGlone’un Bitcoin hakkındaki ilk yükseliş yorumu değil. Başarılı stratejist 4 Kasım tarihinde de Bitcoin’in Nasdaq hisse senedi piyasasından daha az volatil olduğunu belirtmişti. Aynı gün Twitter’da da BTC’nin bu yıl parabolik bir yükseliş yaşamasını beklediğini söylemişti:

“Bitcoin 2021 yılında, 2013 ve 2017’de olduğu gibi parabolik bir yükseliş yaşayabilir. Dünyada hiç beklenmedik bir gelişme olmadığı takdirde bu hikayenin gerçekleşmesini bekliyorum. Önümüzdeki potansiyel seviyeler yeni zirvelerdir. Arz-talep konusu, benimsenmenin hızla artması derken, yükseliş için tek gereken şeyin zaman olduğunu düşünüyorum”

Bitcoin’in yeni en yüksek seviyeler göreceğini düşünen tek stratejist McGlone değil. Quantum Economics’te Bitcoin analisti olan Jason Deane de Bitcoin’in uzun süre olması gereken değerinin altında kaldığını ve bu sene McGlone’un da dediği gibi bunun değişebileceğini söyledi:

“20 bin dolar benim görüşüme göre gerçekçi bir rakam ve ben bunun 6 ay içinde olacağına inanıyorum”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Dogecoin kurucusu, Reddit hareketini yorumladı

Bitcoin rallisini bilen analiste göre Ripple XRP rallisini başlatacak faktörler!

Coin Ajans

Görülmemiş olay: Hackerlar çaldıkları kripto paraları geri verdi!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası