CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Boerse Stuttgart kripto borsası tüm tacirlere kapısını açtı

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Almanya’nın ikinci büyük borsası Boerse Stuttgart, bankacılık mevzuatlarını yerine getirerek kapılarını tüm Almanyalı tacirlerine açtı. Boerse Stuttgart kripto platformu faaliyetlerini tüm AB’ye yaymayı planlıyor.


Boerse Stuttgart borsası, Almanya’nın ilk regüle olmuş kripto para platformu

Almanya yönetimi kripto para piyasalarını ilgilendiren önemli bir yasayı onayladı. Bu sayede Almanya’nın en büyük ikinci borsası Boerse Stuttgart, kripto para platformunu ilgilenen tüm tacirlere kapılarını açıyor.

Boerse Stuttgart (BSDEX) Eylül ayından itibaren kripto para platformunu kısıtlı biçimde başlattı. Cuma günü yapılan açıklamaya göre BSDEX, Almanya’da kripto paralara ilgi duyan herkes ile işlem yapabileceğini belirtti. Şirketten yapılan açıklama şu şekilde:

“Yatırımcılar, Almanya’nın regüle olmuş ilk dijital varlık platformundan euro karşılığında Bitcoin ticareti gerçekleştirebilir. Yakın zamanda yeni dijital varlıklar da listeye eklenecektir.”

Lütfen Bkz: FATF kripto regülasyonları ülkeler tarafından yasalaşıyor: Sıra Ukrayna’da

BSDEX platformundan alış veriş yapabilmek için en az 18 yaşında olması gerekiyor. Bunun yanında Almanya’da ikamet etmek, Almanya bankalarından açılmış bir hesaba sahip olmak ve Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) vatandaşı olmak gerekiyor. Borsa şimdilik birçok işlemden işletim ücreti almıyor.

Borsa şimdilik kapılarını sadece Almanya’ya açıyor ve yakın zamanda, yeni ülkelerde de faaliyetlerine başlayacak.

Lütfen Bkz: Binance Linctenstein merkezli bir bankaya ortak mı oluyor?

Boerse Stuttgart Group; Boerse Stuttgart kripto platformu, Axel Springer ve Finanzen teşekküllerinden oluşuyor. Boerse Stuttgart kripto platformunun yan teşekkülü olan Blocknox ise kurumsal yatırımcılarına vekalet hizmetleri de sunuyor. Boerse Stuttgart kripto borsasının Bison isimli bilgisayar uygulamasını sayesinde yatırımcılar, akıllı telefonları üzerinden kripto para alım satımında bulunabiliyor.

Boerse Stuttgart borsası, Almanya bankacılık mevzuatlarına uyumlu biçimde kripto para platformunu faaliyetlerine başlattı. Platform zamanla kapasitesini tüm AB ülkelerine yaymayı planlıyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bu Koin, Son İki Günde Yüzde 50 Arttı

Coin Ajans

Coinbase Çalışanları da Koronavirüs’ten Etkilendi!

Coin Ajans

Ethereum Vakfı bir sonraki güncellemeyi 2020’nin ilk günü yapmayı planlıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası