CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Boğalarla ayıların kanlı Bitcoin savaşı – Hafta sonuna dikkat! TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Boğalarla ayıların kanlı Bitcoin savaşı devam ederken, BTC fiyatı da az ya da hiç hareketsiz döneminin uzatmalarını oynuyor. Çünkü bu yatay seyir son bulmak üzere ve ayılar da önemli bir seviyeyi geçmeyi başardı.


Boğalarla ayıların kanlı Bitcoin savaşı

Bitcoin’de görünüm ayılardan yana mı oluyor? Çünkü ayılar uzun süredir dayanan yükseliş trend çizgisinin (sarı çizgi) altına sarkmayı başardı. Bu trend çizgisi 11 Mayıs’ta oluşmuştu. Ayrıca günlük BTC/USD grafiğinde üç art arda kırmızı mum var. Bu Haziran’ın başından bu yana ilk defa yaşanıyor.

Dünün işlemlerinde boğaların umutsuzca 9,100 dolar seviyesini korumak için çabaladığını gördük. Şu an bu yükseliş trendi çizgisi dirence dönüşme tehlikesi ile karşı karşıya. Aşağıdaki 4 saat grafiği de bunu gösteriyor. Çünkü burada kripto paranın artık bu çizginin altında ilerlemeye başladığını görüyoruz.

İlgili – Bitcoin’in bu yıl sınıfta kalan tek kardeşi hangisi?

koinmedya_brave

Teknik veriler

Günlük BTC/USD grafiğinde, hacim hala 20 günlük MA’da düşüyor. 15 Temmuz’da ayılar fiyat hareketlerini 50 günlük EMA’nın altına çekmeyi başarmışlardı.

RSI da lower high hareketler oluşturmaya devam ediyor. BTC de bu endeks kanalının alt kısmında 40 değerine işaret ediyor.

MACD indikatörü aynı zaman aralığında ve burada 12 ile 24 hareketli ortalamalar arasında yeni bir ayı sapması görüyoruz. Histogramda ise artan oranda bir satış hacmi görünüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı hack olayı ile savaşırken gözünüz Tezos ve Chainlink fiyatında olsun!

koinmedya_brave

Kısa vade için dikkat edilmesi gereken fiyat seviyeleri

Eğer boğalar fiyatı 9,100 doların üzerinde tutabilirse, hafta sonu boyunca yatay seyrine devam eder.

Eğer ayılar saldırıya devam eden ve 9,100 doları kırarsa, o zaman bir kez daha 9,000 dolar psikolojik destek seviyesine dikkat edilmeli. Burası aynı zamanda 0.786 Fibonacci extension seviyesi (mavi çizgi) yakınında. Burası son düşüşte fiyatı durduran destekti.

Aşağıdaki ise daha fazla destek 1.0, 1.382, and 1.618 fib extension seviyelerinde ( sırasıyla 8,926 dolar, 8,763 dolar ve 8,663 dolar).

Toplam piyasa değeri: 274 milyar dolar
Bitcoin’in piyasa değeri: 168 milyar dolar
Bitcoin’in piyasa hakimiyet endeksi: yüzde 61.2

Veriler: Coingecko

BTC/USD Bitstamp günlük grafik

Boğalarla ayıların kanlı Bitcoin savaşı devam ederken, BTC fiyatı da az ya da hiç hareketsiz döneminin uzatmalarını oynuyor.

BTC/USD grafiği Tradingview

BTC/USD Bitstamp 4 saat grafiği

Boğalarla ayıların kanlı Bitcoin savaşı devam ederken, BTC fiyatı da az ya da hiç hareketsiz döneminin uzatmalarını oynuyor.

BTC/USD grafiği Tradingview

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple tarihi ralli öncesi dönemini yaşıyor

Coin Ajans

Bitcoin balinası olmak için kaç BTC gerekir? TAKİP ET

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası