CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Borsalarda Riskten Kaçınma Eğilimi Sürerken Bitcoin Satış Baskısıyla Karşı Karşıya!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), hisse senedi piyasalarında koronavirüs kaynaklı riskten kaçınma telaşının ortasında, Pazartesi günü satış baskısıyla karşı karşıya kaldı.

Bitcoin, Pazartesi günü erken saatlerde 11.000 dolar civarında ret ile karşılaşarak, gün içinde %2.9’luk bir düşüş ile 10.630 dolardan işlem görüyor. Ancak bundan önce BTC, 11.580 dolar civarına kadar düştü. CoinDesk haberine göre Avrupa hisse senetleri ve ABD hisse senedi vadeli işlemlerindeki bir düşüş ve ABD dolarındaki bir yükseliş; piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi üzerinde ağırlık oluşturuyor gibi görünüyor.

Investing.com’a göre Almanya’nın DAX, Fransa’nın CAC ve İngiltere’nin FTSE’si gibi başlıca Avrupa endeksleri %3’ün üzerinde düşüş gösterdi. Wall Street’in S&P 500 Endeksi’ne bağlı vadeli işlemler de yaklaşık %2 düştü, ancak doların ana para birimleri karşısında değerini izleyen dolar endeksi %0.5 oranında arttı.

Yatırımcılar, Avrupa genelinde COVID-19 vakalarının son zamanlarda yeniden canlanmasına yeni bir ekonomik zarar dalgası başlatabileceği olasılığından korkarak hisse senedi satıyorlar. Britanya hükümetinin baş bilimsel danışmanına göre salgın, Birleşik Krallık’ta yaklaşık yedi gündür ikiye katlanıyor ve bu eğilim devam ederse; Ekim ayı ortasına kadar günde yaklaşık 50.000 vaka olacak.

Birleşik Krallık, yeni karantina önlemleri almak zorunda kalabilir. Danimarka’dan Yunanistan’a kadar birçok Avrupa ülkesinde zaten bu tür kısıtlamalar getirildi.

Bitcoin madencilerinden borsalara giden miktar

CoinDesk yazarı Omkar Godbole’a göre riskten kaçınma kötüleşirse, Bitcoin daha büyük bir düşüş yaşayabilir ve Mart ayında olduğu gibi küresel bir rezerv para birimi olan ABD doları için bir hamle tetikleyebilir. Ek olarak, madenci cüzdanlarından borsalara akan paranın artması, Bitcoin etrafındaki düşüş baskısına katkıda bulunabilir.

Borsalarda Riskten Kaçınma Eğilimi Sürerken Bitcoin Satış Baskısıyla Karşı Karşıya! 4
Madencilerden borsalara aktarılan BTC’lerin hacmi. Kaynak: Glassnode

Glassnode verilerine göre Pazar günü, 784 BTC (yaklaşık 8 milyon dolar değerinde) madenci cüzdanlarından borsa cüzdanlarına aktarıldı. Bu, 30 günlük ortalama olan günlük 265 BTC aktarımından önemli ölçüde daha yüksek.

Madenciler ve yatırımcılar genellikle varlıklarını tasfiye etmek için borsalara para aktarırlar. Bu nedenle, ek madenci arzını absorbe edecek kadar güçlü satın alma baskısı olmadığı sürece, fiyat düşüşü ve volatilitede bir artış yaşanmayabilir.

Borsalarda Riskten Kaçınma Eğilimi Sürerken Bitcoin Satış Baskısıyla Karşı Karşıya! 5

Godbole’a göre saatlik grafikte görülen ve boğa eğilimine işaret eden olası bir head-and-shoulders (baş-omuz) kırılması, 10.400 dolar civarında yer alan 100 günlük ortalama desteği ortaya çıkarabilir. Bu sırada dirençler 11.000 ve 11.183 dolar olarak görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ripple CEO’sunun Bitcoin Eleştirisine Harika Cevap!

Coin Ajans

Bitcoin’in Her Hamlesini Bilen Dev Balina, BTC Pozisyonunu ve Yeni Tahminini Açıkladı!

Türk filmi gibi! Vicdanlı hırsız çaldığı kripto paraları geri gönderdi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası