CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Borsalardaki Bitcoin Rezervleri Düşüşte: Bu Durum Balina Birikimine mi İşaret?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Borsalardaki Bitcoin (BTC) rezervleri düşmeye devam ediyor, bu da perakende yatırımcıların ve balinaların biriktirmeye başladığını gösteriyor. CryptoQuant’ın verilerine göre tüm borsaların rezervleri 2,4 milyon BTC’ye düştü ve bu da 25 milyar dolara denk geliyor. Buna karşılık Ekim 2019’da borsalarda 30 milyar dolar değerinde yaklaşık 2,8 milyon BTC vardı.

Borsalardaki Bitcoin Rezervleri Düşüşte: Bu Durum Balina Birikimine mi İşaret? 5
Geçtiğimiz yıl boyunca tüm borsalardaki Bitcoin rezervleri. Kaynak: CryptoQuant

Balinaların ve perakende yatırımcıların satış baskısında net düşüş

Yatırımcılar BTC yatırdığında borsa rezervleri artar. Tipik mevduatlar veya girişler satış baskısı olarak kabul edilir çünkü traderlar satmak için borsalara BTC gönderir. Dolayısıyla borsaya girişler düştüğünde, genellikle yatırımcılar tarafından BTC satma iştahının azaldığı görülür.

CryptoQuant’ın bir başka grafiği, aynı zaman diliminde borsalara net Bitcoin girişlerinin eğilimini gösteriyor.

Son iki ay boyunca net girişler genellikle negatif 20.000 BTC seviyesinde kaldı. Net girişler, özellikle BTC’nin 10.300 dolardan 10.700 doların üzerine çıkmasıyla son haftalarda daha keskin bir düşüş yaşadı.

Daha önce büyük balina kümelerinin 10.407 dolardan ortaya çıktığını bildirmiştik. Balina kümeleri, balinalar yeni BTC topladığında ve bunlara dokunmadığında oluşur. Kümeler genellikle balinaların yeni bir alanda birikmeye başladığını gösterir.

Birikim eğilimi ve BTC’nin 10.000 doların üzerindeki esnekliği göz önüne alındığında, yatırımcıların muhtemelen satış yapma iştahı pek yok.

Borsalardaki Bitcoin Rezervleri Düşüşte: Bu Durum Balina Birikimine mi İşaret? 6

BTC’yi şimdiki fiyatlarla satma konusundaki isteksizliğin ve tutarlı birikimin bir araya gelmesi nedeniyle BTC güçlü bir çeyrek kapanışı yapma yolunda ilerliyor.

Net akışlardaki ani düşüşün arkasındaki başka bir olası neden ise, büyük ölçekli saldırılar olabilir. Son zamanlarda KuCoin’in sıcak cüzdanlarının özel anahtarlarının ele geçirilmesi sonucu 150 milyon dolar kaybettikleri bildirildi.

Bitcoin, ikinci en iyi çeyrek-kapanışı için yolda

Skew’a göre Bitcoin, en iyi çeyreğini görme yolunda ilerliyor. BTC, ikinci çeyreği 9.140 dolar civarında kapattı. İkinci en iyi üç aylık kapanışı garantilemek için 10.600 doların üzerinde kalması gerekiyor.

Borsalardaki Bitcoin Rezervleri Düşüşte: Bu Durum Balina Birikimine mi İşaret? 7
2014’ten veri Bitcoin’in çeyrek kapanış fiyatları. Kaynak: Skew

Üçüncü çeyrek boyunca Bitcoin’in güçlü performansının arkasında birkaç neden var. En önemlisi, ABD bir teşvik tasarısını onayladıktan sonra BTC’nin, altın ve hisse senetleri ile birlikte yükselmesi. Teşvik ve düşük faiz oranlı bir ortam birleştiğinde, olumlu bir makro zemin yarattı. Skew’daki analistler şunları söyledi:

“Ayın bitmesine bir gün var ve hala Bitcoin için en iyi çeyrek dönemi gibi görünüyor.”

Cointelegraph haberine göre yıl sonuna kadar Bitcoin’in hissiyatını canlandırabilecek üç temel ve makro faktör var:  zayıflayan ABD doları, başka bir teşvik paketi olasılığı ve aşılar. Bu sırada Fed ortalama enflasyon hedefini ikiye katlarken ABD doları, rezerv para birimleri karşısında zayıflık göstermeye devam ediyor. Ancak doların uzun süreli zayıflığı ABD borsasını diğer piyasalara karşı düşük performans riski altına sokabiliyor olsa da; USD’ye karşı fiyatlandırılan Bitcoin ve altına doğrudan fayda sağlamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Sıcak Gelişme: Devasa Bitcoin ve Ethereum Balinaları Harekete Geçti!

Peter Schiff BTC fiyat volatilitesini yorumladı: “Pump&Dump” işleri cazibesini kaybediyor

Coin Ajans

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Anlar! Teknik İşaretler Ne Gösteriyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası