CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Borsalardaki yeni satış dalgası ile bitcoin düşer mi? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

BTC fiyatının hisse senetleri piyasası ile son üç aydaki korelasyonu dikkat çekiyor. Uzmanlar hisse senetlerinde yeni bir düşüş bekliyor. Bu durum ile birlikte Bitcoin düşer mi?


Hisse senetlerindeki yeni satış dalgası ile Bitcoin düşer mi?

Wells Fargo, ABD kurumsal emeklilik fonlarının 35 milyar doları sabit gelire taşıyacağını öngörüyor. Analistlere göre bu hisse senetleri piyasasında bir satış dalgası oluşturabilir. Hisse senetleri ile Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyonu da göz önüne alırsak, bu durum BTC’de yeni bir geri çekilme başlatabilir.

KKM Financial yöneticisi Dan Deming de hisse senetleri piyasasındaki riskli varlıklarda çöküşler olabileceği konusunda uyarıyor.

Bitcoin düşer mi? BTC fiyatının hisse senetleri piyasası ile son üç aydaki korelasyonu dikkat çekiyor. Uzmanlar hisse senetlerinde yeni bir düşüş bekliyor. Bu durum BTC’de yeni bir düşüşe yol açabilir.

koinmedya_brave

Bitcoin ve S&P 500 arasındaki korelasyon grafiği Kaynak: Skew

Mart’ın sonundan bu yana Bitcoin ile S&P 500 arasındaki benzerlik grafiklere yansıdı. Ayrıca son üç ayda ikisinde de benzer yükseliş var.

Yine Haziran’ın birinci haftasında hisse senetleri düşerken Bitcoin de düşmüştü.

Wells Fargo ve KKM, hisse senetleri piyasasında düzeltme olacağına inanıyor. Çünkü emeklilik fonları ve diğer kurumsal yatırımcılar büyük bir borsa rallisinden sonra kârlarını toplamaya hazırlanıyor olabilirler.

koinmedya_brave

Aynı düşüş beklentisi Bitcoin için de geçerli. BTC fiyatı 13 Mart’taki 3,600 dolardan yüzde 159’luk yükseliş ile 9,330 dolara kadar çıktı.

Bir yandan hisse senetleri piyasasında yeni bir satış dalgası olacağı endişeleri büyüyor. Diğer yandan ise Bitcoin ve Ethereum opsiyon piyasasında rekor 930 milyon dolar değerindeki sözleşmelerin tarihi 26 Haziran’da doluyor.

Opsiyon sözleşmelerinin süresinin dolması, BTC fiyatında alım ya da satış hacminde yükselişe sebep olabilir. Ayrıca volatilitede de keskin yükseliş görülür.

Madencilerin de satışları başka bir tehdit

Bitcoin düşer mi? Bunlar dışında bir de Bitcoin madencilerinin de satışları kısa vadede BTC fiyat trendini etkileyen sebeplerden. Son düşüşün de madencilerin yüklü miktarda BTC’yi satış için borsalara göndermesi ile yaşandığı ifade ediliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Dijital Euro için hangi kripto para platformu konuşuluyor? TAKİP ET

Ripple Güney Amerika’nın dev merkez bankası ile görüşmeye başladı TAKİP ET

Bitcoin takip edilemez!!! Yoksa bu bir efsane mi? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası