CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Brad Garlinghouse Ripple’ın hedefini açıkladı

ripple haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Uluslararası para transferlerinde geleneksel sistemlerin yerini alma çabasını sürdüren Ripple’ın hedefi 2 trilyon dolar likitideye ulaşmak. Hedef muhabir bankacılık sistemindeki ön finansman hesapları. 


Ripple’ın hedefi mümkün mü?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’yi sınırötesine para taşımak için modern bir araç olarak tasarladıklarını açıkladı. Garlinghouse, bankaların ve finansal kurumların dünyadaki çeşitli banka hesaplarında para havuzları bulundurması ihtiyacına dayanan mevcut muhabir bankacılık sisteminin hantal ve modası geçmiş olduğunu söylüyor.

Jay Kim Show’da yapılan bir röportaj sırasında konuşan Garlinghouse, önümüzdeki yıllarda XRP likiditesini 2 trilyon doların üzerine çıkarmak istediklerini sözlerine ekledi.

Son birkaç yıldır, mevcut sistemdeki XRP likiditesi 100.000 dolardan 200 milyon dolara yükseldi.

Rakamlar dünya çapında XRP kullanılabilirliğini genişletmek için Ripple’ın yoğun bir çalışma içinde olduğunu göstermekte.

Ripple, Swift gibi eski sistemlere bağlı olan mevcut uluslararası para transferi modelini değiştirmeyi amaçlayan On-Demand Liquidity (talep üzerine likitide) adı verilen XRP tabanlı havale ürünü üzerinde çalışıyor.

Ripple, eskiden xRapid olarak bilinen On-Demand Liquidity’yi, bankalara kriptografi ile güvence altına alınan dijital teknolojinin hızını bir köprü olarak kullanan kripto para birimini kullanarak para taşımaları için düzenleyici bir yol sunmak için tasarladı.

Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri gibi bir ülkeden İngiltere’ye para göndermek birkaç gün sürebilirken, parayı bir uçakla göndermek daha da kısa sürebilir.

Ripple’ın hedefi talep üzerine likidite (ODL) ürününün yaygınlaşması ve transferlerin volatiliteden etkilenmeden ve düşük fiat ticaret likiditesi olan ülkeler arasında sadece birkaç dakika içinde gerçekleşmesi.

İlgili: TransferGo Ripple ODL kullanmayı düşünüyor

Ön finansman hesapları azaltılmalı

Garlinghouse ayrıca dünya çapında ön finansman hesaplarında 10 trilyon doların üzerinde para olduğunu açıkladı. Bu para, muhabir bankacılık işlemlerini ve borsaların işini kolaylaştırmak amacıyla kullanılıyor.

Garlinghouse bu  konuda şöyle konuştu:

” Ön finansman hesaplardaki parayı azaltabilirsek, bu küresel ekonominin verimliliğini artırır. Bu yüzden, yavaş yavaş, bu 10 trilyon doları 9 trilyon dolara, 8 trilyon dolara indirebileceğimizi düşünüyoruz.”

Ripple CEO’su bunun birkaç yıl sürmesi beklenen bir aşama olduğunu, ancak şimdiden çok fazla ilerleme kaydettiklerinden emin olduklarını söyledi.

Ripple sadece bankalar ve daha büyük finans kurumları veya firmalarla değil, kripto para borsalarıyla da çalışıyor. Bu borsalar kesinlikle önemli, çünkü XRP’yi belirli bir alanda satın almak ve ulaştığı konumda satmak için gerekli likiditeyi borsalar sağlıyor.

Ripple’ın hedefi transferin birkaç saniye veya dakika içinde işlendikten sonra, fonların kullanıcının banka hesabına ulaşması.  Tüm süreç uluslararası ödemeler ve işlemler için anlaşmazlıkları azaltması ve aynı zamanda, ücretin düşük ve işlem sürelerinin de hızlı olmasını gerektiriyor.

Ripple ayrıca , önümüzdeki yıl Tayland ve Avustralya’dan başlayarak ODL için koridor sayısını genişletmeyi planlıyor.

Ancak bu tür pozitif haberler XRP fiyat performansına bir türlü yansımadı. Ripple fiyatları, 22 Kasım 2017’den bu yana en düşük noktası olan 0.226 $ ‘a kadar düştü. Dün düşüşüne devam eden Ripple 0,2058 doları test ederken yazım esnasında 0,2184 dolardan işlem görüyor.

Daha çok Ripple haberi için lütfen tıklayınız

Kaynak

 

İlgili Haberler

Ripple teknik analizi: Ayı piyasasında XRP fiyatına güç veren gelişme TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple, SEC davasına “öldürücü” darbe hazırlığında – XRP yükselir mi? TAKİP ET

Coinajans.com

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası