CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Brave Browser rekor tazeledi

kripto para haber coinajans

Brave Browser rekor tazeledi. Kripto destekli ve gizlilik odaklı bir internet tarayıcısı olan Brave, günlük dört milyon aktif kullanıcı sayısını geçti.


Brave Browser rekor tazeledi

Son verilere göre, Brave Broweser aylık aktif kullanıcı sayısında 12.2 milyona yaklaşıyor. Günlük aktif kullanıcı sayısı ise artık dört milyonu aştı. Brave, reklam engelleyici ile birlikte geliyor ve kullanıcıların gizliliği ve güvenliğini ön plana koymakla biliniyor. Son bir yılda da popülerlik kazandı.

koinmedya_brave

Brave kurucu ortaklarından ve CEO’su Brendan Eich, aylık ve günlük aktif kullanıcı sayılarını bir tweet üzerinden paylaştı. Eich ayrıca aylık aktif kullanıcı sayısının Ekim 2019’da 8.7 milyon olduğunu ve 2019 yılını 11.2 milyona yükselerek kapattığını söyledi. Burada yüzde 28’lik bir artış var. 2019’un sonundan bu yana internet tarayıcısının kullanıcı sayısı artmaya devam etti. 2020 yılının ilk iki ayında günlük aktif kullanıcı sayısı yüzde 14 arttı.

İlgili – Brave tarayıcı indirme sayısı 40 milyona ulaştı

Brave Browser rekor tazeledi. Kripto destekli ve gizlilik odaklı bir internet tarayıcısı olan Brave, günlük dört milyon aktif kullanıcı sayısını geçti.

Brave Browser rekor tazeledi

Kripto para Basic Attention Token’e (BAT) sahip olan Brave Browser, tarayıcıları işgal eden reklamlara karşı çıkıyor ve kullanıcıların sevdikleri siteleri kripto ile desteklemelerine imkan tanıyor. Brave Ödül programı aracılığı ise kullanıcılar en çok ziyaret ettikleri sitelere kripto bağışı yapabilirler. Kullanıcılar ayrıca “gizliliğin korunduğu” reklamları izleyerek BAT kazanabilirler. Bu tokenler daha sonra siteler ve içerik üreticilerine bahşiş vermek için kullanılabilir.

İlgili – Brave V1.0 yayınlanması ile BAT token %7 yükseldi

Brave Browser’in resmi hız testine göre, internet tarayıcısı Chrome ve Firefox ile kıyaslandığında siteleri 3 ile 6 kat daha hızlı yükleyebiliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

OKEx Bitcoin Opsiyon işlemlerini başlatıyor!

Coin Ajans

Global krizin öğrettikleri: Devir stabil coin devri!

Coin Ajans

Ripple’a açılan dava sonrası XRP popüler altcoin’in gerisine düştü

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası