CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Brezilya merkezli kripto para borsası hizmetlerini sonlandırdı

kripto para haber coinajans

Brezilya merkezli kripto para borsası XDEX, piyasa krizi ve net düzenlemelerin bulunmaması nedeniyle hizmetlerini sonlandırdığını duyurdu.

Brezilyalı kripto borsası XDEX artık resmen kapalı. Kapanma sebebi olarak piyasa şeffaf düzenlemelerin eksikliğini gösteren borsa, müşterilerinin önümüzdeki 30 gün içinde tüm fonlarını çekmesi bekleniyor.

Ülke içi ve küresel düzenlemeler borsanın kapanmasına sebep oldu

Dolandırıcılık iddiaları nedeniyle XDEX’in kapatıldığı yönünde bazı spekülasyonlar vardı ancak kripto borsası bu iddiaları reddetti ve piyasa risklerinin ve düzenleyici belirsizliğin, kapanışın arkasındaki nedenler olduğunu söyledi. XDEX borsasının kapanması, kripto para düzenlemelerinin daha katı hale geldiğini ve yeni kripto borsalarının halihazırda mevcut küresel kripto borsaları tarafından satın alınmadan kendilerini küresel olarak kanıtlamasının zorlaştığını gösteriyor.

Çoğu ülke kripto endüstrisini düzenlemek için FATF yönergelerini uyguluyor. Singapur, Güney Kore ve Japonya, kripto endüstrisini düzenlemek için halihazırda FATF yönergelerini uygulayan ülkelerden bazıları.

coinnounce


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Kripto para borsası Paribu’dan Afrika’ya temiz su

Bu hafta izlenecek 2 kripto para ve önemli gelişmeler

Bitcoin cüzdanlarında büyük hareketlilik: 28 ayın zirvesi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası