CoinAjans.com
Bitcoin

Brezilya’da 360 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığına Darbe

bitcoin haberleri coinajans.com

The Next Web tarafından yapılan habere göre Brezilya’daki yetkililer büyük çaplı bir dolandırıcılık şebekesini çökertmeyi başardılar.

Brezilya’daki yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre bu suçlular şu ana dek insanlardan 359 milyon dolar değerinde para topladılar.

Büyük Operasyon

Parana eyaletindeki yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre yerel kolluk kuvvetleri yürütülen operasyon sonucunda dokuz kişiyi tutukladılar. Tutukluların ismi henüz açıklanmış değil.

Brezilya polisi dört ay süren soruşturmalar sonucunda özellikle Parana, Bahia, Minas Gerais, Maranhao ve Amapa gibi eyaletlerden en az 500 kişinin bu dolandırıcılara para verdiğini öğrendi. Bu şebekeye kurban giden toplam kişi sayısı tam olarak bilinmese de yetkililer bu sayının 5 bine kadar çıkabileceğini düşünüyorlar:

Yatırımcılar şirketten altı ay boyunca paralarını çekemeyecekleri yönünde bir mesaj aldılar. Bu şirketin aslında bir dolandırıcılık şebekesi tarafından kurulduğu böylece anlaşılmış oldu.

Bu dolandırıcılara yatırım yapan bir yatırımcının açıklamalarına göre kendisine günlük olarak başta yatırdığı paranın yüzde 3, yüzde 4’ünü kazanacağı vaat edildi. Ancak şirket, yatırımcılarına vaat ettiği bu parayı altı ay boyunca ödemeyeceği yönünde mesaj atmayı da ihmal etmedi.

İlgili Haberler

Bitcoin yorum, 12 Mayıs: Analizlerde BTC’nin yönü belli oldu! TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı kritik destekte! TAKİP ET

Coinajans.com

JPMorgan’dan Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek tahmini TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası