CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Brezilya’da WhatsApp ile Ödeme Yapılabiliyor

kripto para haber coinajans

Artık Dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp ile ödeme yapılabiliyor.

WhatsApp aylar süren çalışmaların ardından Banco do Brasil, Nubank ve Sicredi gibi dev isimlerle anlaşmayı başardı. WhatsApp bu sayede artık ülke genelinde ödeme yapmak için kullanılabilecek.

Brezilya’da WhatsApp ile Ödeme Yapılabiliyor 3
WhatsApp içindeki ödeme işlemlerinin görünümü

Brezilya’da on milyonlarca WhatsApp kullanıcısı bulunuyor. WhatsApp tarafından paylaşılan bilgilere göre bu kullanıcılar artık günlük ödemelerini WhatsApp üzerinden yapabilecekler.

WhatsApp ile ödeme yapmak isteyen kullanıcıların Visa veya MasterCard kartlarını uygulamaya bağlamaları gerekiyor. WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar bunu yaptıktan sonra Brezilya genelindeki “10 milyondan fazla KOBİ’de” WhatsApp ile ödeme yapabilecekler. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konuyla ilgili şu gönderiyi paylaştı:

Brezilya’da WhatsApp ile Ödeme Yapılabiliyor 4
Mark Zuckerberg’ün Facebook paylaşımı

Libra Gelir mi?

Brezilya’daki WhatsApp kullanıcıları şimdilik yalnızca Visa ve MasterCard kartlarıyla ödeme yapabilecekler gibi görünüyor. Fakat bu zaman içerisinde değişebilir.

Facebook’un uzun süredir yeni bir dijital para geliştirmeye çalıştığını biliyoruz. Facebook’un Libra adlı bu dijital para projesine Lyft, Spotify, Uber, Temasek gibi dev isimler de katkıda bulunuyorlar.

 

İlgili Haberler

DeFi’nin 1 milyar dolar barajını aşması neden önemli?

Coin Ajans

Madencilik şirketleri, Bitcoin’i en az 3’e katladı

Ethereum İstanbul hard fork başarıyla gerçekleşti!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası