CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

BTC balinaları her yeni zirveyi sattıkça Bitcoin fiyat volatilitesi yükseliyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Veriler, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatındaki düşüşlerinin, likiditeye satış yapan “mega balinaların” sonucu olduğunu gösteriyor.

Balinalar satış yaptı

Bitcoin fiyatı, destek olarak 40.000 $ seviyesini yeniden oluşturdu, ancak boğa koşusu tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlerken, başka bir keskin satış olasılığı ortaya çıktı.

Bir kripto analiz şirketi olan Material Indicators’daki analistlere göre, 7 Ocak’ta Bitcoin 40.000 $ ‘a ulaştığında mega balinalar hızla satış yaptı. Bu, önümüzdeki birkaç saat içinde 36.000 $’lık alana hızlı bir şekilde %10’luk bir düşüşe yol açtı.

Dip seviyeler hızlı bir şekilde satın alındı ​​ve sonunda fiyatı önümüzdeki 12 saat içinde 41.000 doların üzerine çıkardı. Bununla birlikte, BTC 42.000 $’a tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledikten sonra başka bir büyük düşüş gördü ve en üst sıradaki dijital varlık yazı yazılırken 40.800 $’ dan işlem görüyor.

42.000 $ ‘dan 40.000 $’ a en son geri çekilmede, Material Indicators analistleri, 100.000 ila 1 milyon $’lık BTC tutan daha küçük balinaların kar almaya başladığını açıkladı.

BTC balinaları her yeni zirveyi sattıkça Bitcoin fiyat volatilitesi yükseliyor 4

ABD’den gelen talep

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatının Coinbase’de daha yüksek işlem gördüğü göz önüne alındığında, ABD’den gelen büyük alıcı talebinin olduğu açık.

Bu, ABD piyasasında kar alan normal balinalarla yeni alıcılar arasında bir savaş olduğunu gösteriyor. Her yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinden gelen keskin redler, Bitcoin yeni bir rekora ulaşır ulaşmaz balinaların agresif bir şekilde kar elde edebileceğine işaret ediyor.

Bu nedenle, ABD’den Bitcoin talebinin yakın vadede devam etmesi önemli. Aksi takdirde, balinaların yüksek seviyedeki satış baskısı, BTC’nin öngörülebilir gelecekte bir düzeltme görmesine neden olabilir.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Yüzde 80 İsabetli Bu İndikatör Bitcoin İçin Yükselişe İşaret Ediyor

Sıcak Gelişme: Onmilyonlarca Bitcoin Gizemli Hesaplara Taşındı! Sebebi Nedir?

Coin Ajans

Charles Hoskinson, Bitcoin ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu: “BTC’nin en büyük sorunu…”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası