CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

BTC haftalık grafiği bize hakim yön hakkında neler söylüyor?

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

BTC haftalık grafiği, Bitcoin’in yönü hakkında ipuçları veriyor. Önde gelen bir trader ise bir fraktala dikkat çekiyor. Bu fraktal ise BTC’yi acı dolu günlerin beklediğinin işaretlerini veriyor.


BTC haftalık grafiği ne anlatıyor?

Bitcoin (BTC) 6,600 doları gördükten sonra güçlü bir yükseliş rüzgarı yakaladı ki bununla daha düne kadar 7,800 dolar seviyesine kadar dönmüştü. Son bir hafta boyunca yaşanan yüzde 20’lik yükselişe rağmen analistler kripto paranın zayıf durumda kalmaya devam ettiğini belirtiyordu.

Popüler trader NebraskanGooner yakın bir zamanda Bitcoin haftalık grafiğinin ayı göründüğünü bildirdi. Bunu tam da dipten son yaşanan güçlü toparlanmaya rağmen ifade ediyor. Analist özellikle de BTC’nin 99 hafta basit hareketli ortalama ve yatay direnç hattını kırmada başarısız olmasına dikkat çekiyor. Ardından ise “artan alıcı hacmi” söyleminin açık bir şekilde yanıltıcı olduğunu ve bilanço içi hacim göstergesinin de bir ayı testi yaşadığını da belirtti.

İlgili – BTC haftalık fiyat tahmini – Bitcoin desteğe doğru çekiliyor

NebraskanGooner tweetinde şöyle yazdı: “Bitcoin haftalık görünüm ayı. Mantıksal olarak daha bir lower low birçok kişi için psikolojik sıkıntı anlamına geliyor…. Yavaş bir kan kaybı tahmin ediyorum. Dip seviyeden çok sayıda alım ve duracak. Daha sonra ise hızlı bir yeni dip.”

Tradere göre Bitcoin yavaş bir düşüş yaşayacak ve yatırımcılar da bunu alımlarla durdurmaya çalışacak. Ancak sonra bırakacaklar ve bu durumda da 6,000 dolar bölgesine hızlı bir gerileme olacak.

Fraktal da acı dolu günlere işaret ediyor

Hepsi bu değil. Nebraskan yakın bir zamanda Bitcoin için ayı fraktalı oluştuğunu bildirmişti. Bu traderin son haftalardaki fraktalları doğrulukları ile dikkat çekmişti. Hatta şunu da söyleyebiliriz ki Bitcoin 6,600 dolara düşmeden haftalar önce bunu doğru tahmin etmişti. Ayrıca doğru tahminleri arasında bu hafta şahit olduğumuz 8,000 dolara doğru toparlanma da vardı.

İlgili – Uzman analist rotayı belirledi: “Bitcoin 13 bin bin dolara gidiyor”

Bitcoin’in önceki piyasa döngüsü ile aynı olan söz konusu fraktal, BTC trend çizgisinin aşağı yönlü kırılmayı yeniden test edeceğine işaret ediyor. Bu da Bitcoin’in 7,800 dolarda yerel zirve gördüğüne işaret ediyor. Eğer fraktal gerçekleşmeye devam ederse, BTC önümüzdeki birkaç hafta boyunca 6,200 dolar – 6,300 dolar bölgesine doğru devam eder. Bu da yüzde 20 düşüş anlamına geliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin tüm zamanların rekorunu ne zaman kırabilir?

Coin Ajans

İşte Kilit Direnci Kıran Bitcoin Fiyatı İçin Rotayı Çizecek Seviyeler

Son Dakika: Popüler Bitcoin Borsası Hacklendi! Bitcoin ve Birçok Altcoin Kayıp

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası